Saksa kohus otsustas, et terviseameti ähvardavad teated vaktsineerimata õdedele on ebaseaduslikud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2022 kell 14:02Saksamaal toimusid massilised protestid ebaõiglaste koroonameetmete vastu. Fotol meeleavaldus 13. märtsil 2021 Mainzis. Foto: Wikimedia Commons / CRau080 – CC BY-SA 4.0

Schleswig-Holsteini halduskohus tegi üleriigilise otsuse asutustega seotud kohustusliku vaktsineerimise kohta. Selle järgi on seadusevastane tervishoiuasutuste senine koroonapraktika kord, mis nõudis õdedelt vaktsineerimistõendeid ja ähvardas neid trahvidega, vahendab Focus. Ka Eesti seadusandluses ja kohtupraktikas on viimased 30 aastat eeskujuks ja mudeliks olnud just Saksamaa Liitvabariigi seadused. Seega on asjakohane see artikkel ka Eesti meedias avaldada.

 

Kõik sai alguse ühe Flansburgi hambaarsti-assistendist, kes ei soovinud end Covid-19 vastu vaktsineerida, mille peale käskis vastutav terviseasutus naisel esitada tõend vaktsineerimise või paranemise kohta või arstitõend selle kohta, et teda ei tohiks meditsiinilistel põhjustel koroona vastu vaktsineerida.

Käskivas kõneviisis teates seisis ka, et kui ta seda nõuet ei täida, võib teda karistada kuni 2500 euro suuruse rahatrahviga. Lisaks taheti keelata naisel hambaarstipraksisesse sisenemine ja seal töötamine. Kirjas andis terviseamet korralduse haldusakti „viivitamatuks täitmiseks“. See tähendab, et otsuse peale esitatud vastulausel ja hagil ei oleks peatavat mõju. Selle klausliga soovivad võimud tagada, et protsessi kiirendataks ja see ei takerduks pikkade õiguskaitsevahendite tõttu.

Otsus tehti hambaarsti assistendi kasuks

Hambaarsti assistent kaebas selle otsuse edasi ja taotles 24. mail 2022 ajutist õiguskaitset. Selles taotles ta, et tema vastulausel – vastupidiselt terviseameti kavandatule – oleks otsust peatav toime.

Schleswig-Holsteini halduskohus on nüüd temaga nõustunud: “Ajutise õiguskaitse andmise vastuvõetav taotlus on käesolevas asjas edukas ning vastulause edasilükkav mõju taastatakse.&

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt