Saksamaa parlament ei seadustanud üldist kohustuslikku vaktsineerimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. aprill 2022 kell 20:33Koroonapettuse saagas oli Saksamaa Austria kõrval teine riik, kus oli päevakorral kohustuslik koroona vastu vaktsineerimine. Siiski hetkel selle idee juurutamine ebaõnnestus – täna, 7. aprillil lükati Saksa parlamendi alamkojas Bundestagis häälteenamusega tagasi seaduseelnõu, mis oleks teinud koroona vastu vaktsineerimise kohustuslikuks kõigile üle 60-aastastele inimestele. Eelnõu vastu hääletas 378, poolt 296 ja erapooletuks jäi üheksa saadikut.

 

Praegu ei ole Saksamaal teiste vanuserühmade jaoks mingeid kohustusi, erandiks on tervishoiu- ja hooldusasutuste töötajad, kelle jaoks kehtib kohustuslik koroona vastu vaktsineerimine alates märtsist.

Lisaks 60+ aastaste sundvaktsineerimise seaduseelnõu läbikukkumisele ei läinud läbi ka liberaalse erakonna FDP ettepanek kohustusliku vaktsineerimise vastu. Selle poolt hääletas 85 saadikut, 590 lükkas selle tagasi ja 12 jäi erapooletuks. FDP vaktsineerimiskohustuse vastases avalduses seisis, et praeguste viirusetüvede puhul oleks kohustuslik vaktsineerimine õigustatud vaid juhul, kui on oht tervishoiusüsteemi ülekoormamiseks ja seda saab kohustusliku vaktsineerimisega ära hoida. Kuid “antud hetkel sellised ohumärgid puuduvad.”

FDP poliitikud lükkasid tagasi ka argumendi, et tänane kohustusliku vaktsineerimise kehtestamine võiks garanteerida, et sügisel enam koroonakaitsemeetmeid ei vajata. “Oleme veendunud, et täna ei saa keegi seda lubadust anda”.

Läbi kukkus ka parempoolse erakonna AfD taotlus tühistada tervishoiutöötajate märtsi keskpaigast kehtiv vaktsineerimiskohustus.

Tänast otsust üle 60-aastaste osas peetakse oluliseks ka seetõttu, et kui ühe vanuserühma sundvaktsineerimine seadustataks, võib see peagi laieneda ka teistele.

 

Allikad: Tageschau, Politico

Foto: Ingo Joseph / Pexels

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt