Telegrami uudised (22/22): ajalooline kohtuotsus põrmustas valitsuse koroonameetmed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuni 2022 kell 15:09Fotokollaaž: Canva.com

Teie ees on Telegrami olulisemad artiklid 2022. aasta 22. nädalast ehk ajavahemikust 30. mai kuni 5. juuni. Möödunud nädal tõi kaasa uudise, mida on oodatud juba kaks aastat – nimelt otsustas kohus esimest korda, et enamus koroonameetmeid olid täiesti ebaseaduslikud.

 

Lisaks said koroonameetmed vastu päid ja jalgu ka välismaistes uuringutes ja koguni WHO-tasandil:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/kohus-tunnistas-nets-il-pohinevad-koroonapiirangud-pohiseadusevastaseks

Kohus tunnistas NETS-il põhinevad koroonapiirangud põhiseadusevastaseks

Halduskohtu kohtunik Andreas Paukštys leidis, et piirangute kehtestamise põhjendused ei ole piisavad ning kaalutlused, millest lähtuti ei ole üheselt jälgitavad. Koroonapassi nõuet nimetas ta õigusvastaseks ja sisuliseks vaktsineerimise sunniks ning lisaks tunnistas ta mitmed nakkushaiguse ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) punktid põhiseadusega vastuolus, edastades need Riigikohtule põhiseaduslikkuse järelevalve tegemiseks.

https://www.telegram.ee/eesti/11-olulisemat-punkti-koroonameetmed-ebaseaduslikuks-kuulutanud-kohtuotsusest

Kohtuotsust tutvustavas pressiteates toodi välja, et tegemist oli 10 kaebuse liitkaebuse lahendiga, milles osales ligemale 60 kaebajat. Kuna vaktsiinid levikut ei takista, leidis kohtunik koroonapassi nõue kommenteerides, et „aktsepteerides viiruse levitamist vaktsineeritud isikute kaudu, on vastustaja (ehk valitsus“ seega sõnamurdlik ja vastuoluline.“

Advokaadibüroo Koch & Partnerid vandeadvokaat Kalev Aavik hinnangul selgus menetluse käigus kogutud andmetest mitte üksnes avalikkusega jagatava teabe kallutatus, vaid ka Vabariigi Valitsuse poolt avalikkusele ja kohtutele asjaomaste Teadusnõukoja ettepanekute kohta valeinfo andmine.

https://www.telegram.ee/eesti/madise-loodab-et-avalikkus-valitsuselt-piiranguid-ei-noua-ja-valitsus-neid-ei-kehtesta

Halduskohtu otsust kiitis ka õiguskantsler Ülle Madise ja avaldas lootust, et valitsus sügisel enam uusi piiranguid ei kehtesta.

Kas nüüd lõpuks võtakse valitsus ja teised koroonaterroristid koroonapettuse eest vastutusele?

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/sotsiaalministeerium-andis-valja-covid-19-valmisolekukava-2022-2023-viirushooajaks

Sotsiaalministeerium andis välja COVID-19 valmisolekukava 2022/2023 viirushooajaks

Ministeeriumide, terviseameti ja teiste koroonasõltlaste ühistööna valminud kavas tõepoolest tuuakse eraldi välja, et piiranguid püütakse nn uue laine tulles igal juhul vältida.

Kuid selle eelduseks tuuakse välja uus vaktsineerimisplaan: 80% üle 12-aastastest peavad saam vaktsineeritud.

https://www.telegram.ee/maailm/euroopa-plaanib-sugisel-jouliselt-jatkata-covidi-vaktsineerimiskampaaniaid-sh-ka-laste-sustimiseks

Pole midagi imestada, sest käsk tuleb ju Euroopast – sihikule võetakse nüüdsest viimased 100 miljonit vaktsineerimata eurooplast, kellele püütakse väidetavalt ilma diskrimineerimiseta süstid pühe määrida. Huvitav, kuidas see küll õnnestuma peaks?

 

3

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/bmj-uuring-kohustuslik-vaktsineerimine-on-pohjustanud-tosist-kahju-kogu-maailmas

BMJ uuring: kohustuslik vaktsineerimine on põhjustanud tõsist kahju kogu maailmas

British Medical Journal’i 26. mail avalikustatud uuringu järeldus kõlab järgmiselt:

“Meie analüüs viitab kindlalt sellele, et kohustuslikud COVID-19 vaktsineerimisjuhised on avaldanud kahjulikku mõju avalikkuse usaldusele, kindlustundele vaktsiinide vastu, poliitilisele polariseerumisele, inimõigustele, ebaõiglusele ja sotsiaalsele heaolule. Seame kahtluse alla kohustusliku vaktsineerimispoliitika tõhususe ja tagajärjed pandeemiatele reageerimisel ning kutsume teadlaskonda ja poliitikakujundajaid pöörduma tagasi mittediskrimineeriva usaldusel põhineva rahvatervise lähenemisviisi juurde.”

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/jaht-silmakirjateenritele-hispaania-ravimifirma-boss-ostis-endale-vaktsiinipassi

Jaht silmakirjateenritele: Hispaania ravimifirma boss ostis endale vaktsiinipassi

Hispaania politsei viis läbi uurimise – operatsiooni Jenner –, mis paljastas tohutu kuulsuste ja “eliidi” võrgustiku, kes maksid raha, et lasta oma nimed pettusega riiklikku immuniseerimisregistrisse kanda, hoolimata “vaktsineerimisest” keeldumisest. Üks “eliitidest” oli Jose Maria Fernandez Sousa-Faro, ravimihiiglase PharmaMar president.

Väidetavalt on pettusega seotud 2200 inimest, lisaks ravimibossile said ilma süstimiseta vaktsiinipassi endale ka mitmed avalikud elu tegelased, lauljad, sportlased, ärimehed ja lennukipiloodid.

Huvitav, kes Eesti eliidist on endale vaktsiinipassi ostnud?

 

5

https://www.telegram.ee/maailm/who-rahvusvaheliste-tervise-eeskirjade-muudatustest-voeti-reedel-vastu-vaid-uks

WHO rahvusvaheliste tervise-eeskirjade muudatustest võeti reedel vastu vaid üks

Kuigi erinevaid ettepanekuid WHO tervisealase võimu kindlustamiseks valitsuste üleselt oli tosinkond, võeti esimesel kohtumisel neist vastu vaid üks – mis kiirendaks reformi elluviimist 24 kuult 12 kuule. Kas tõesti on ka eliit ise hakanud koroonapettusele vastu seisma?

 

6

Ja lõpetuseks veel üks rõõmustav uudis.

https://www.telegram.ee/maailm/uuendatud-johns-hopkinsi-uuring-liikumispiirangutest-pormustab-nn-faktikontrollijad

Uuendatud Johns Hopkinsi uuring liikumispiirangutest põrmustab ka faktikontrollijad

Eelmise aasta jaanuaris avaldas John Hopkinsi rakendusökonoomika, globaalse tervise ja tööstusuuringute instituut töödokumendi, mis näitas selgelt, et liikumispiirangud kogu maailmas ei mõjutanud üldse Covid-19 suremust.

Uuringus tuuakse välja, et koroonapiirangud on aidanud vähendada majandustegevust, suurendada tööpuudust, halvendada haridust, põhjustada poliitilisi rahutusi, aidata kaasa koduvägivallale, elukvaliteedi kadumisele ja liberaalse demokraatia õõnestamisele.

Lisaks koroonameetmetele põrmustavad uuringu autorid ka nn faktikontrollijad, kes nende sõnul ei tegelenud üldse asja sisulise uurimisega, vaid lihtsalt korrutasid pimesi juba eelnevalt kellegi teise poolt ette antud infot.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt