Saksa parlament kiitis heaks meditsiinitöötajate vaktsineerimiskohustuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2021 kell 16:09Foto: By Diego Delso, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Saksamaa parlamendi alamkoda kiitis reedel heaks eelnõu, mis nõuab haiglate ja hooldekodude töötajailt koroonaviiruse vastu vaktsineerimist, ähvardades vastasel korral kohakaotusega.

 

Tervishoiuminister Karl Lauterbachi sõnul on lubamatu, et mõned eriti kaitsetute hoolealustega töötavad inimesed on ikka veel vaktsineerimata.

See on esimene kahest vaktsiinidega seotud eelnõust. Teine tekitab rohkem vastuolusid ja ütleb, et vaktsineerimine on kohustuslik kõigile elanikele. Seda alles koostatakse ja parlamenti jõuab see ilmselt jaanuaris. Reutersi andmetel pooldab kohustluslikku vaktsineerimist 70% elanikest, vaktsineeritute elude piiramist pooldab üle 75% rahvastikust ning 21% on selle vastu.

Ametlikel andmetel on Saksamaa 83 miljonist elanikust täielikult vaktsineeritud umbes 69,4 protsenti.

Seaduseelnõus oli kirjas, et tervishoiutöötajad peavad olema täielikult vaktsineeritud 15. märtsiks 2022. Lisaks sobib edasi töötamiseks tõend koroona läbipõdemisest või ametlik kinnitus, et vaktsineerimine on meditsiiniliselt vastunäidustatud.

Huvitav, miks Euroopas ei taheta rääkida äsjasest USA kohtu otsusest, mille kohaselt meditsiinitöötajaid ei tohi vaktsineerima sundida?

 

Allikad: ERR, The Local, Reuters, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt