Briti kirjanik Paul Kingsnorth: kuidas hirm toidab vaktsiinisõda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. detsember 2021 kell 16:20Foto: By Navjoat Kingsnorth – Own work, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Paul Kingsnorth on briti kirjanik, luuletaja ja ajakirjanik, ajakirja The Ecologist endine asetoimetaja ning projekti Dark Mountain kaasasutaja. Ta on kirjutanud ka ajalehtedes The Guardian, The Independent, The Daily Telegraph, Daily Express, Le Monde, New Statesman jt ning teinud saateid BBC raadiokanalites. Ta on avaldanud kaks romaani – The Wake (2014) ja Beast (2016). Allolevas artiklis kirjutab ta kriitiliselt praegu toimuvast vaktsiinisõjast.

 

Võimalik, et see tuleb minu vanusest või on lihtsalt pime eelarvamus, kuid aga kui ma ärkan üles uudise peale, et Austria valitsus on kinni pidanud kolmandiku riigi elanikkonnast kui ohu rahva tervisele, siis tõuseb kananahk ihule.

Vaatan uudiste fotodelt relvastatud, maskides ja musta riietatud politseinikke, kes peatavad inimesi tänaval, et neilt digitaalset passi küsida, loen lugusid inimestest, kes on vahistatud selle eest, et nad lahkusid oma majast lubatust kora rohkem ning kuulen, kuidas Austria poliitikud toonitavad, et vaktsineerimisest keeldujaid tembeldatakse patuoinasteks ja jäetakse elust kõrvale seniks, kuni nad süstiga nõustuvad.

Seejärel vaatan intervjuusid lihtkodanikega, kes ütlevad, et vaktsineerimata inimesed nägid seda ette. Mõni ütleks, et nad kõik tuleks vangi panna, sest nad on rahvavaenlased. Lisaks veel ka paranoilised ja valesti informeeritud. Halvimal juhul on nad pahatahtlikud ja neid tuleks karistada.

Siis vaatan üle piiri Saksamaa poole. Näen, et ka Saksamaal kaaluvad poliitikud “kaitsepookimises kahtlejate” elust kõrvalejätmist ja sundvaktsineerimise võimalusi. Saksamaa otsese ütlemisega tervishoiuminister ütleb, et talve lõpuks on sakslased kas “vaktsineeritud, terveks ravitud või surnud”. Neljandat varianti paraku ei eksisteeri.

Nad on olnud Saksamaal tegusad. Hiljuti püstitati Hamburgi tänavatele

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt