FBI maksis Twitterile jagatava info tsenseerimiseks miljoneid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2023 kell 16:14



Foto: ekraanikuva

Elon Muski avaldatud Twitteri failid paljastavad luureagentuuride tegevuse, millest selgub, et psühholoogiline sõda avalikkuse vastu on olnud eeldatust märksa ulatuaslikum. Ainuüksi 2019. aasta oktoobrist 2021. aasta veebruarini maksis Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) Twitterile 3,4 miljonit, et tsenseerida tema nimel „ebasobivaid“ vaateid ja lugusid.

 

Väidetavalt töötab Twitteris suur hulk praeguseid ja/või endisi FBI agente, kes tegelevad infojagamise kontrolli all hoidmisega. Kui kellelgi on endiselt naiivselt arvamus, et süvariiki (deep state) pole olemas, siis Twitteri failidest kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas Twitterit sunniti teatud ametikohti täitma FBI agentidega.

Twitteri failide juhtum laieneb iga päevaga ja selle skandaali kõikide aspektide paljastamiseks on vaja põhjalikku uuringut.

 

FBI kasutas Twitterit jälgimiseks ja luuramiseks

Uuriv ajakirjanik Glenn Greenwald teeb ülevaate sellest, kuidas Washington on laiendanud tsensuurirežiimi. Greenwald vaatab üle tõendid, mis näitavad, et FBI ei tsenseerinud mitte ainult sotsiaalmeedia sisu, vaid agentuur soovis regulaarselt teada konkreetsete Twitteri kasutajate asukohta – mis eesmärgil täpselt, pole selge.

Ajalooliselt pole FBI ülesanne olnud jälgida ja käsitleda “desinformatsiooni”. Ent tänaseks on olukord selgelt muutunud ja infosõda eeldab avalike narratiivide kujundamist, mida tehakse käsikäes suurte infotehnoloogia ettevõtetega.

Greenwaldi läbi vaadatud andmete kohaselt näitavad DHSi sisememod, e-kirjad ja muud dokumendid, et DHS on aastaid töötanud selle nimel, et laiendada oma mõjuvõimu tehniliste platvormide üle. Seega ei tekkinud valitsuse tsensuur vastuseks COVID-i kriisile ega piirdu rahvatervise teabega.

Nüüd on tõendeid selle kohta, et FBI on näiteks aktiivselt sekkunud valimistesse, mis Missouri osariigi senaatori Josh David Hawley sõnul on suurim oht põhiseaduslikule demokraatiale tänapäeval.

 FBI leiutas “välismaise sekkumise” narratiivi

Pole üllatav, et FBI kasutas välisriikide sekkumise narratiivi oma jälgimistegevuse õigustamiseks. Twitteri failide teema avalikustanud Taibbi sõnul käskis FBI Twitteril uurida “pahatahtlikke osalejaid”, kes levitavad Twitteris valimiste ajal nn desinformatsiooni. Twitter leidis, et välismaiste sekkumiste kohta pole tõendeid.

Twitteri endine tsensuurijuht Yoel Roth

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt