Suurbritannia kodutute arv on kasvanud 25% võrra

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2013 kell 16:53Suurbritannia, kes kunagi tundis uhkust ühe tõhusaima kodutust vältiva seaduse üle maailmas, seisab nüüd silmitsi üle 50 000 karmides tingimustes elava inimesega. Ajal, mil valitsus heitleb riigi finantsprobleemidega, paistab kodutute inimeste arv aina kasvavat.

 

Inglismaa tänavatel on külm ja märg ning toitu ei ole kusagilt saada. Kodututel ei ole kuhugi minna, raha on otsas – see on Birmingham, kodutute pealinn. Kodutu Michael ütleb, et peavarjuta inimesi on viimasel ajal eriti palju juurde tekkinud – üha rohkem inimesi tuleb ühte maa-alusesse parklasse magama.

Michaelil on palju saatusekaaslasi: kodutute arv on alates aastast 2010 kasvanud tervelt 25% ja toonud tänavatele 2012. aasta seisuga üle 50 000 kodutu. Paljud püüavad endale leida kohta odavates hostelites, kuid kahjuks ei ole neid asutusi piisavalt. „Inimeste protsent, kes väidavad end olevat kodutud, on kasvanud keskmiselt 400% võrra ühe kuu jooksul,” ütleb hostelijuht Gayle Parsons.

 

Birminghamis on 12 000 tühja maja, kuhu kodutuid võiks majutada, kuid seaduse järgi ei ole see lubatud. „Birminghamis on palju mahajäetud piirkondi, paljudel inimestel ei ole tööd, töölisklassi ei ole enam – me oleme olukorras, kust enam ehk pääsu polegi,” arvab Parsons.

 

Allikas: Russia Today

 

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt