USA sõdurite hitt-medikament: anti-suitsiidi ninasprei

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2013 kell 16:45



Ameerikas on suureks mureallikaks sõdurite kõrge enesetappude arv, mis New York Timesi andmetel ületab isegi lahingus hukkunute arvu. Probleemi üheks lahenduseks pakub Indiana teadlane anti-suitsiidi ninaspreid.

 

USA sõjavägi premeeris Indiana Ülikooli Meditsiinikooli neurobioloogia professorit Michael Kubekit medikamendi väljatöötamise eest 3 miljoni dollariga. Uurimistöö teostati Jeruusalemma Heebrea Ülikooli ja Purdue Ülikooli teadlaste abiga.

Sprei on mõeldud sõjakolletes töötavatele sõduritele, et see nende enesetapumõtteid peletaks. Ravimi toimeaineks on neurokemikaal THR, mis on tuntud antidepressiivse ja anti-suitsiidse toime poolest, kuid ei ole sobiv süstimiseks või suukaudseks kasutamiseks.

 

Projekt on üks osa programmist, mis üritab vähendada enesetappe Ameerika sõdurite hulgas. Ilmselt tasuks programmi juhtidel mõelda ka enesetappude põhjuse peale – kui varem saadeti sõdur missioonile ühel või kahel korral, siis nüüd peavad nad osalema isegi kuni seitsmel missioonil, veetes erinevates sõjakolletes kuni kümme aastat oma elust.

 

Allikas: Fox News, Russia Today, USA Today

 

Toimetas Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt