“The Matrix” inimpatareid on Jaapanis saamas tegelikkuseks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 17:05 

Kultusfilmis “The Matrix” kasutasid masinad inimkeha muu hulgas energia tootmiseks ja nüüd proovib Fujifilm koostöös Jaapani teadusinstituudiga (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology) üsna sarnast asja.

 

Kuu aja eest Tokyos toimunud konverentsil Nanotech 2013 demonstreeriti orgaanilist termoelektrilise muundamise materjali, mis suudab temperatuuride vahe otse elektriks muuta. Näiteks võib kleepida 0,4 millimeetri paksuse lehe inimkehale ning saada elektrit vastavalt sellele, mitu kraadi soojem on nahk ümbritsevast õhust. Juba ühekraadine erinevus suudab toota mitu millivatti elektrit.

Seda orgaanilist polümeeri saab toota printimismeetodil, mis võimaldab kerge vaevaga luua erinevates suurustes lehti. Materjal on piisavalt pehme, nii et seda saab mugavalt kleepida inimkehale, kus ta võiks toota energiat erinevatele meditsiiniseadmetele või miks mitte ka telefonidele. Lisaks sellele võimaldaks see materjal päikesepatareide külge kleebituna suurendada nende tootmisvõimsust.

Fujifilm lubas uut leiutist põhjalikumalt esitleda märtsi lõpus toimuval teaduskohtumisel (The Japan Society of Applied Physics Spring Meeting).

 

Allikad: Zero Hedge, Phys.org

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt