Videod! Tšehhis tuli tänavatele 70 000 valitsusega rahulolematut inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. september 2022 kell 19:41Foto: ekraanikuva

Juba nädal aega tagasi, 3. septembril valgus Praha tänavatele hinnanguliselt 70 000 inimest, kes avaldasid meelt ligi 20% inflatsiooni ja kasvavate energiahindade vastu. 

 

Postimehe andmetel kurtsid protestijad ka Covid-19 vaktsiinide ja migrantide üle.

Tšehhi, mis on hetkel Euroopa Liidu eesistujariik, on võtnud vastu umbes 400 000 Ukraina sõjapõgenikku ning osutanud sõjast räsitud riigile olulist sõjalist ja humanitaarset abi, vahendab Objektiiv. “Meie meeleavalduse eesmärk on nõuda muutust, peamiselt energiahindade probleemi lahendamisel, eriti elektri ja gaasi osas, mis hävitab meie majanduse sel sügisel,” ütles üks ürituse korraldajatest Jiří Havel.

Meeleavaldajad nõudsid ka praeguse koalitsioonivalitsuse tagasiastumist, mida juhib konservatiivne peaminister Petr Fiala ning mis astus ametisse mullu detsembris. Fiala ise kommenteeris, et protesti korraldasid”venemeelsed inimesed, kes sümpatiseerivad äärmuslike vaadetega ja kelle huvid käivad vastu Tšehhi huvidele”.

Päev varem elas Tšehhi valitsus üle umbusaldushääletuse, kus opositsioon süüdistas neid tegevusetuses hüppelise inflatsiooni ja energiahindade osas.

Vaata videoid meeleavalduselt “Tšehhi Vabariik kõigepealt”:

 

Allikad: Reuters, Objektiiv, Postimees, videote lingid

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt