Helsingi tudengid tulid õppetoetuste kaitseks tänavatele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. märts 2013 kell 12:45 

Ligi 5000 tudengit üle kogu Soome kogunes eile Helsingisse õppetoetuste kaitseks meelt avaldama, vahendas BNS, viidates uudisteportaalile Yle.

 

Meeleavaldajate rongkäik suundus parlamendihoone ette, et seal täna toimuvale arutelule mõju avaldada. Tudengiametiühingute korraldatud aktsiooniga protestitakse kavandatava õppelaenureformi vastu, millega piirataks senisest rangemalt aega, mille vältel on üliõpilasel õigus õppetoetust saada, või asendataks toetus osaliselt laenuga.

Muudatuste hulgas on kaalumisel nn 5+1 mudel, mis tähendab, et õppetoetust saab kasutada täpselt viis aastat, pärast seda on tudengil võimalik võtta ainult laenu. Mudeli pooldajad õigustavad selle kasutuselevõttu õpingute kiirendamisega.

 

“See kõlab väga halvasti, kui inimesi sunnitakse laenu võtma ja eeldatakse siis, et selle sunni või šantaaži mõjul lõpetavad nad õpingud kiiremini,” ütles Soome rakendusülikoolide tudengiametiühingu juht Mikko Valtonen. “Sama hästi võib juhtuda, et laenu võtmiseks on kõrge künnis, mis tähendab, et üliõpilased eelistavad tööle minna, rohkem tööd teha ja stuudiumi lõpetamist edasi lükata.”

Tudengid nõuavad ka, et valitsus peaks kinni lubadusest, millega õppetoetused on seotud elatustasemeindeksiga. Viimati kohendati õppetoetusi sellest kriteeriumist lähtudes 2011. aastal.

 

Allikad: BNS, Yle

Foto: Yle

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt