Soome kuumad uudised 4.–17. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2013 kell 11:39 

Roheliste ministrit kahtlustatakse “mustalt” maksmises

Soome arenguminister Heidi Hautala on tekitanud Soomes kogu ühiskonda haaranud emotsioonipuhangu, olles väidetavalt oma korteriukse remondi eest töömehele maksnud “mustalt”. Iroonia seisneb selles, et nimetatud minister osales kuni selle skandaalini ministrite n-ö halli majanduse töörühmas, kust ta esimese hooga ei soovinud ennast tagandada, kuid paaripäevane vastupunnimine, mille käigus jõudsid juba mitmed tipp-poliitikud, sealhulgas ministritest kolleegid seda meedia vahendusel nõuda, päädis ikkagi töörühmast väljaastumisega. Link 1, link 2.

 

Finnair pikeerib tööjõuturu kohal

Hiljuti üle pika aja positiivse tulemusega majandusaastast raporteerinud Finnair poetas mõned päevad tagasi Soome tööjõuturule korraliku pommi: plaanitakse vähendada lisaks varasemate aastate vähendamistele veel 300 tehnoteeninduse töökohta ehk lausa kolmandik praegustest tehnoteeninduse töötajatest. Finnairi töötajate reaktsioon oli pommuudisele vastava emotsiooniga – sajad tehnoteeninduse töötajad lahkusid protesti ja streigi märgiks 14. märtsil töölt, mistõttu mitmeid lende kas jäeti ära või lükati edasi ning firma lennugraafiku normaliseerumine võttis mitu päeva aega. Link.

 

Helsingisse kolijate arv kasvab Pori linna elanike arvu võrra

Kuna järgmise paarikümne aastaga on oodata Helsingisse 84 000 sisserändajat, ennustatakse sellega seoses liikluses autode arvu kasvu 50% võrra. See aga tähendab, et aastaks 2035 on nn ummikuindeks Helsingis tipptunnil sama kõrge kui Londonis praegu, kusjuures need arengud sisaldavad juba mitmeid ühistranspordi ja autoliikluse uuendusmeetmeid. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt