Soomes kogub populaarsust kanepi seadustamise petitsioon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 11:16Soomes on populaarsust kogumas järjekordne petitsioon, seekord on tegu marihuaana legaliseerimist toetava aktsiooniga.

 

Kuna tegu on üsna delikaatse ja vastuolulise teemaga, siis massimeedia kanalites see veel kajastust leidnud ei ole. Praegu on oma allkirja andnud juba 8500 soomlast.

Soomes on alates 2006. aastast seaduslik vaid nn meditsiiniline kanep, mille kasutamiseks on Helsingin Sanomate andmetel luba antud ligi 70 patsiendile, kes kasutavad seda peamiselt lihaskrampide leevendamiseks.

 

Telegram uuris Ravimiametilt vastavate näitajate kohta meil. “Eestis ei ole müügiluba ühelgi kanepit või tetrahüdrokannabinooli (THC) sisaldaval ravimil. Kanepit või THC-d sisaldavate müügiloata ravimite kasutamiseks ei ole arstide poolt taotlusi esitatud ja seega ei ole nende kasutamiseks ka luba antud,” kommenteeris Ravimiameti sisse- ja väljaveo ning narkootiliste ja psühhotroopsete ainete büroo juhataja Eda Lopato.

 

Soomlaste petitsiooni kohta võid uurida siit.

 

Allikad: Verkkomedia, Helsingin Sanomat, HS2

 

Huvitav fakt

Savon Sanomates avaldas eelmisel aastal üks narkopolitseinik arvamusartikli pealkirjaga “Kanep legaalseks!”, et püüda lugejate tähelepanu. Loo sisu loomulikult seda lauset ei toetanud, kuid humoorikalt kirjutatud artikli lõpus soovis politseinik kõigile “pilvitut” kevadet.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt