Naabrid: “Eestis on käimas kodusõda“ on Soomes artiklite esikümnes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2013 kell 9:16Eestlase arvamuslugu Eestist on Helsingin Sanomate hittartikkel

Tiina Hakmani arvamuslugu “Virossa on sisällissota”/ “Eestis on käimas kodusõda” 8. oktoobri Helsingin Sanomates, kus räägitakse väidetavast konfliktist Eestisse jäänute ja sealt välismaale lahkunute vahel, pälvis sedavõrd suurt tähelepanu, et veel 13. oktoobril püsis see nädala lõikes kõige loetumate lugude esikümnes ehk kaheksandal kohal.

Loe lisaks: Helsingin Sanomat, ERR

 

Kogu tõde soomlaste joomisest kahe minutiga

Helsingin Sanomat avaldas oma saidil videoklipi, kus kahe minutiga antakse kogu tõde soomlaste joomisest – kui palju peab soomlane töötama viinapudeli väljateenimiseks, mida juuakse, kus kui palju juuakse ning kuidas maksud, haridus ja töökoht joomist mõjutavad.

Loe lisaks: Helsingin Sanomat

 

Soome minister oli sunnitud tagasi astuma keerutamise tõttu

Roheliste esindajana Soome valitsuses arengukoostööministri kohal olnud Heidi Hautala ei olnud sunnitud tagasi astuma mitte paljastunud juhtumi tõttu, kus ta oli avaldanud survet riigiettevõtte juhtkonnale, et need jätaksid roheaktivistide teatud konkreetse aktsioonist korrakaitsele teatamata, vaid põhjuseks sai loo ilmsikstulemise järel tema poolt kordasaadetud keerutamine.

Kui kolmapäeval rääkis Hautala ühte, siis neljapäeval oli tema esitatud versioon juba midagi muud ning seejärel veel uute asjaolude selgudes ei jäänud ministril reedel muud üle, kui tagasi astuda.

Tänavu kevadel oli Hautala juba olnud kummalises loos, kus tuli välja, et minister on kasutanud oma korteri remondi ja koristamise eest tasumisel ümbrikutasu, nii avalikkuse kui kolleegide ja valitsuspartnerite kriitika all.

Loe lisaks: HS 1, HS 2

 

Helsingi regioon üritab toetada koolitatud sisserändajaid töö leidmisel

Helsingi regioon üritab kaubanduskoja ja kõrgkoolide koostöös Heriec-teenuse loomisega (Helsinki Region Immigran Employment Council) toetada koolitatud sisserändajaid töö leidmisel.

Loe lisaks: Metro

 

Ka Soomes on ülekäigukohad kui surmalõksud?

Soomes on meedias ja avalikkuses võetud emotsionaalselt arutada ülekäigukohtade traagilist surmalõksu staatust lähtudes viimasel ajal toimunud mõnele sellisele jalakäija surmaga lõppenud juhtumist. Päästikuks sai sotsiaalmeediasse riputatud video, kus Oulus oli viieaastane tüdruk raskustes sõidutee ületamisega ülekäigukohal, kuna ta lihtsalt ei julgenud teed ületama hakata, sest autojuhid ei teinud temast pika aja jooksul väljagi.

Sellele reageerinud liiklusturvalisuse spetsialistid aga viitavad statistikale kinnitamaks, et olukord on kontrolli all ning tegelikult pikemat perioodi vaadates isegi paranenud – kui aastal 2000 suri ülekäigukohtadel 19 jalakäijat, siis eelmisel aastal 10. Kannatada saanute vastavad näitajad on aga 417 ja 232.

Samas tunnistavad ka spetsialistid, et kindlasti ei saa praeguse olukorraga rahul olla, kuna jätkuvalt paistab autojuhtide seas valitsevat mentaliteet, et kuna ülekäigukoht on osa sõiduteest, on ka ülekäigukohal kuningas mitte jalakäija, vaid autojuht. Seda kinnitavad ka 2011. aasta erakordselt kurvad näitajad, kui hukkunute osas mindi pea tagasi aastasse 2000 ja kannatanute osas aastasse 2002.

Loe lisaks: MTV3

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: suomenmaa.fi

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt