Uudiseid Venemaalt: riigieelarvele ennustatakse musta tulevikku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2013 kell 17:28Kremlin_towers_Vodovzvodnaya_nightVenemaa eelarvele ennustatakse väga musta tulevikku

Kui Venemaa majandusarengus on märgata jahenemist ja ennustatakse ka selle kajastumist juba riigieelarvele avalduvates lisapingetes, siis praegune on alles õiekesed.

Tõsiseid raskusi on vajalikus mahus eelarve kokkusaamise osas on praeguste majandustrendide jätkumisel näha 2016. ja 2017. aastate eelarvete osas, kui võib muutuda küsitavaks kõigi võetud tavapäraste kohustuste – näiteks pensionite väljamaksmise – täitmine.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Ukraina – Euroopa ja Venemaa vahel

Kommersant koostas eriprojektina ülevaate Ukrainas ehk Euroopa ja Venemaa vahel toimuvast. Tähelepanu on pööratud ka temaatiliste uudiste kokkukogumise kõrval taustainfo andmisele, mis muudab antud eriväljaandega tutvumise märksa põnevamaks tavapärase uudistevoo jälgimise asemel.

Allikas ja lisalugemist: Kommersant

 

Ukraina-uudislugu… Dostojevskilt

Komsomolskaja Pravda leidis Ukraina sündmuste valguses üles kuulsa kirjaniku Fjodor Dostojevski “uudisloo“ aastast 1877. Tegemist on tema päevikust leitud mõtetega, mis räägivad sellest, et kõige vähem tasub Venemaal loota teistele slaavi hõimudele, kes on Venemaaga lojaalsed ja sõbrad ainult headel aegadel ja kui Euroopa poolt neile midagi paremat lubatakse, siis on Venemaale nendest vähemlojaalseid seltsilisi raske leida.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Foto: Mihail Tapilin / Wikimedia Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt