Putin tühistas poliitiliste meeleavalduste keelu olümpia ajal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2014 kell 13:30Vene president Vladimir Putin allkirjastas Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) survele järele andes laupäeval määruse, mis tühistab täieliku keelu poliitilistele meeleavaldustele Sotši olümpiamängude ajal. Kuigi ROK-i ametnikud tervitavad sammu kui suurt võitu, ei muuda see ilmselt just palju, sest protestida lubatakse ilmselt vaid ühel Sotšis asuval linnaväljakul ning üritusele peab oma õnnistuse andma Venemaa siseministeerium.

 

Putin allkirjastas eelmise aasta augustis määruse, mis keelas olümpiamängude ajal kehtivas julgeolekutsoonis meeleavalduste korraldamise mängudega mitteseotud teemadel. Keeld pidi kehtima 7. jaanuarist 21. märtsini.

Detsembris teatas ROK-i president Thomas Bach, et Vene võimud olid nõus looma spetsiaalsed protestitsoonid, kus inimestel on lubatud oma meelsust avaldada.

Presidendi uus otsus lubab meeleavalduste ja protestimarsside korraldamist mängude toimumispaikades tingimusel, et need on kooskõlastatud Sotši linnavõimude, politsei ja julgeolekujõududega. Võimudel on õigus otsustada, kui palju inimesi võib 7.-23. veebruaril toimuvate mängude ajal meeleavaldustel osaleda.

USA president Barack Obama ja mitme Euroopa riigi juhid on teatanud, et ei osale Sotši taliolümpia avatseremoonial seoses inimõigusalase olukorraga Venemaal ja eriti seoses hiljutise “homoseksuaalse propaganda” keeluga.

Vaevalt, et homoseksuaalsete inimeste õiguste kaitseks mõni protestiaktsioon toimuma saab, sest vastavasisulisi üritusi ei lubanud võimud korraldada ka enne n-ö homopropaganda vastase seaduse vastuvõtmist.

 

 

Allikad: BNS, Yahoo!

Foto: foxnews.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt