Hodorkovski: Palusin armu, kuid ei tunnistanud süüd

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. detsember 2013 kell 19:29khodorkovsky_to-be-releasedÜle kümne aasta vangis veetnud Vene miljardär Mihhail Hodorkovski lahkus täna Karjala Segeža linna kolooniast ning ütles täna Saksamaale jõudes, et palus president Vladimir Putinilt armu, kuid ei tunnistanud oma süüd. Ühtlasi tänas ta Saksamaa endist välisministrit Hans-Dietrich Genscherit isikliku osaluse eest oma saatuse kujundamises, vahendas BNS.

 

“Pöördusin 12. novembril Vene presidendi poole palvega anda mulle perekondlikel põhjustel armu ning olen positiivse otsuse üle rõõmus. Minu süü küsimust ei puudutatud,” ütles Hodorkovski oma ametlikule veebilehele postitatud avalduses. “Esmalt täidan oma kohuse oma vanemate, abikaasa ja laste ees, ootan väga nendega kohtumist,” lisas kunagine Venemaa rikkaim mees ja Kremli kriitik.

Vene vanglaamet teatas varem, et Hodorkovski palus vanglast vabanedes välispassi ning lendas selle saamise järel Saksamaale, kus tema ema viibib ravil. Hodorkovski ema  (79) täpne asukoht ei ole teada.

Putin teatas eile iga-aastase pressikonverentsi lõppedes üllatuslikult, et 2003. aastast saadik vahi all viibinud Hodorkovski on esitanud armuandmispalve ning allkirjastas selle täna.

Tänaseks tegevuse lõpetanud naftafirma Jukos juht mõisteti 2005. aasta mais ja 2010. aasta detsembris süüdi maksupettuses, nafta riisumises ja rahapesus. Kahe otsusega kokku said Hodorkovski ja tema äripartner Platon Lebedev 14-aastase vanglakaristuse, mida hiljem on lühendatud.

Ka Saksamaa kantsler Angela Merkel ülistas täna endise välisministri Hans-Dietrich Genscheri “kulissidetagust” rolli Hodorkovski vabanemisel.

 

Allikad: BNS, Postimees, BBC, RT

Foto: animalnewyork.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.