Naabrid: Rootsi justiitsminister paneks mõrtsukad istuma kogu eluks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. september 2013 kell 11:04rootsiRootsis paneks justiitsminister mõrtsukad istuma kogu eluks

Rootsi justiitsminister Beatrice Ask käis välja idee, et teise inimese tapnud isik tuleks panna istuma kogu eluks, kuna muul moel ei jõua kurjategijatele ja kuritöö plaanijatele kohale, kuivõrd tõsine on nende eksimus ühiskonna normide vastu ning kuivõrd karmilt ühiskond sellistesse eksimustesse ja nende kordasaatjatesse suhtub. Link.

 

Stockholmlased on parimad jalgrattakiivri kasutajad kogu Rootsis

Rootsis selgus uuringu tulemustest, et kaks kolmest jalgrattaga sõitvast täiskasvanust ei kasuta kiivrit, kuigi kiiver on olemas 65 protsendil jalgrattaga sõitvatest täiskasvanutest. Kõige innukamad kiivrikasutajad on pealinnas. Laste hulgas vanuses kuni tosina eluaastani kasutab kiivreid 82%, ent vanuserühmas 13–15 ainult 29%.

Aastas saab Rootsis haiglaravini viivaid vigastusi liikluses 2500 jalgratturit ja 15 juhtumit neist lõpeb surmaga. Link.

 

Mošee ees autosignaali andmine viis kohtukaristuseni

Stockholmis Fittja mošee ees signaali andmine eesmärgiga segada sinna kogunenud moslemitel palvust pidada jõudis kohtuni ja seal omakorda karistuseni sellise paragrahvi alusel, mille põhjal saab süüdi mõista erinevate religioossete ja hingeliste tseremooniate (ka pulmade ja matuste) tahtliku segamise eest. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt