Naabrite uudised: Rootsi peab investeerima teadusharidusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2013 kell 16:43rootsi

Rootsi peab konkurentsis püsimiseks investeerima teadusharidusse

Rootsi ei suuda pikemas perspektiivis ainult maksu- ja turureformide abil konkurentsis püsida, vaid oluline on ka hakata toetama innovatsioonile suunatud haridust.
Samas näiteks üldiselt kasvava huvi taustal õpetajahariduse ja –ameti vastu keemia- ja füüsikaõpetajaks õppimine pigem kaotab populaarsust. Link 1, link 2.

 

Rootsi kaubamärgid valitsevad Põhjamaades

Brand Finance’i Põhjamaade brändide top 50 tugevaimad IKEA, H&M ja Ericsson pärinevad kõik Rootsist ning esikümnes on pooled brändid sealt pärit.
Kui lüüa kokku kõike antud edetabelis koha leidnud brändide väärtus, siis pool sellest summast läheb Rootsi brändide arvele. Link.

 

3 Rootsi ülikooli maailma top 100-s

Maailma ülikoolide top 500 (Academic Ranking of World Universities, ARWU) arvestuses mahtus esimese 100 hulka koguni 3 Rootsi ülikooli. Kõrgeimal kohal ehk 44. on Karolinska Institutet Stockholmist, järgnesid Uppsala (73.) ja Stockholmi ülikoolid (82.). Edetabelisse mahtus ka mitu Soome ülikooli, Eesti kõrgemaid õppeasutusi selle edetabeli viiesaja parima seas ei ole.  Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt