Pressiühing IAPA kaitseb luurepaljastusi avaldanud ajakirjanikku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. oktoober 2013 kell 20:31Ameerika riikide pressiühendus (Inter-American Press Association – IAPA) hoiatas teisipäeval riike USA luureprogrammide materjalid avalikkuse ette toonud ajakirjaniku Glenn Greenwaldi tagakiusamise eest, vahendab BNS.

 

Ajakirjanikke ja kirjastajaid esindav organisatsioon osutas Greenwaldi elukaaslase David Miranda kinnipidamisele Suurbritannias ja tema valduses olnud ajakirjanduslike materjalide konfiskeerimisele.

“Briti valitsus ei ole selgitanud, kas Greenwald ja Miranda on kriminaaljuurdluse subjektid, kuna nad avaldasid andmeid valitsuse luuramisest eraisikute suhtluse järele,” ütles IAPA ajakirjandusvabaduse komitee esimees Claudio Paolillo.

“Meie arvates on Greenwaldi ajakirjanduslik töö põhjustanud valitsusjuhtide ja eraisikute õigustatud mure selle üle, et valitsus salaja nende suhtlust jälgib,” lisas Uruguay nädalalehe Busqueda toimetaja.

“Me toetame Greenwaldi ja tema ajakirjanikest kolleegide õigust teha kutsetööd valitsuse tagakiusamise ja hirmutamiseta.”

Greenwald avaldas Briti ajalehes Guardian ja teistes väljaannetes luuramismaterjale USA riikliku luureameti (NSA) endiselt analüütikult Edward Snowdenilt saadud materjale.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, IAPA

Foto: hinterlandgazette.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt