Washingtonis avaldati meelt NSA luuretegevuse vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. oktoober 2013 kell 9:30 

Washingtonis avaldasid eile tuhanded inimesed meelt USA riikliku julgeolekuagentuuri (NSA) luuretegevuse vastu. Protestijate hinnangul luuravad võimud ameeriklaste järgi ebaseaduslikult. Plakatitel nõuti nuhkimise lõpetamist ja ülistati Edward Snowdenit, kes luure- ja andmekogumisprogrammi paljastas, vahendas BNS.

 

Meeleavaldusel osalesid erinevad poliitilised jõud, kohal olid nii liberaalid ja ka konservatiivide äärmuse Teepartei esindajad.

Saksamaa ajaleht Der Spiegel kirjutas sel nädalal, et NSA on pealt kuulanud isegi liidukantsler Angela Merkeli telefonikõnesid ja seda juba 2002. aastast. Ajalehe andmetel jälgis NSA Merkeli kõnesid isegi veel Barack Obama juunikuise visiidi ajal Berliini. Briti päevalehe The Guardian andmetel kuulas USA luure pealt 35 riigijuhi telefonikõnesid.

Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja teised USA traditsioonilised liitlased on väljendanud pahameelt luuramise üle, mille paljastas endine Ühendriikide luureanalüütik Edward Snowden.

Saksa luurejuhid sõidavad järgmisel nädalal USA-sse, et rääkida Valge Maja ja USA riikliku julgeolekuagentuuriga (NSA) nuhkimise üle. Saksa ajakirjandus teatas laupäeval luureallikatele viidates, et delegatsiooni kuuluvad julgeolekuteenistuse tippjuhid.

Luure Keskagentuuri (CIA) endine kõrge ametnik ütles reedel teleusutluses, et endise luureanalüütiku Snowdeni paljastused on abiks USA vastastele ja kujutavad endast Ühendriikide ajaloo rängimat infosaladuse rikkumist.

CIA asedirektori ja direktori kohusetäitjana töötanud Michael Morrell ütles CBS-i saatele “60 minutit”, et Snowdeni lekked on kahjustanud võimalike terroriohtude tuvastamise võimet. Snowden on püüdnud näidata end riikliku julgeolekuagentuuri (NSA) jälgimisprogrammide ja muu nuhkimise pärast muretseva “vilepuhujana”, kuid Morrelli jaoks on tegemist kodumaa reeturiga.

 

Allikad: BNS, Huffington Post

Foto: smh.com.au

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt