Telegrami järjejutt: Alex Collier ja UFO hüpoteesid, III ja viimane osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2013 kell 21:29 

Alex Collier on ameeriklane, kes väidab, et temaga on juba lapsepõlvest saadik korduvalt ühendust võtnud sõbralikud maavälised olendid Andromeeda galaktikast. Nädalavahetuse jooksul avaldab Telegram 1994. aastal tehtud intervjuu Alex Collieriga täispikkuses, kolmes osas.

 

Kas globaalsel eliidil on kontroll ka meedia üle?

Ahnusel on. Ma ei tea, kas tulnukad ise annavad juhiseid ja valitsus söödab seda massile või teevad seda inimesed, kes on meid maha müünud. See on uus preesterkond, nemad on selle eest vastutavad.

 

Mis juhtub, kui inimkond jääb uskuma, et reeturlikud zeta-rediculid on inimkonna lootus?

Siis me kogeksime türanniat ja orjust, mida me ei suuda ettegi kujutada. Ilma keerutamata öeldes – me ei oleks siis enam kunagi vabad. Me oleksime ummikus, kuni meid päästetakse väliste jõudude poolt; meie ise ei oleks võimelised enam end lahti murdma, see ongi täpselt nii. Praegu on meil veel võimalus end vabaks murda ja ise kõige eest vastutus võtta.

 

Mis roll on Giza Salaluurel siin?

Nad olid lihtsalt üks grupp, kes olid täiesti iseseisvad. Nad tulid siia ja tegid omi asju, neisse suhtuti kui jumalatesse ja nad mängisid seda rolli kaasa. Kuid nad jäid kinni oma egosse ja hetkel ei ole nad enam arvestatav jõud.

 

Mida peaks inimene tegema, kui ta kohtab zeta-rediculit? Mis oleks sinu nõuanne?

Jääda iseendaks. Kui sa ei saa põgeneda, siis jää iseendaks, vaata neile lihtsalt otsa. Kui nad üritavad sulle mõtteid pähe sisestada, siis ole endas kindel ja ütle: “Ei! Sa ei tule minu pähe! Sa ei võta mind üle ja sa ei riku minu vaba tahet! Mind ei huvita, kes sa oled, jäta mind rahule! Punkt.” Sest kui tegemist on heatahtlikuga, siis ta tõepoolest ei tee seda. Nemad ei ürita sind üle võtta, nad ei ürita sulle rumalusi pähe panna, et siis su hirmust toituda.

 

Kõige esimene rass oli reptiilid Alfa Draconiselt; milline oli nende koloonia?

Nad on põhiliselt maadeavastajad ja nad on ka geeniinsenerid. Reptiilid koloniseerivad, võtavad proove ja peavad kõike enda omandiks. Umbes nagu meie tegime Kuuga, kuigi tegelikult me polnud esimesena seal. Igatahes nad uurivad ja kui seal on mingeid mineraale või teisi organisme, mida nad vajavad, siis nad lihtsalt võtavad need. Kui see tehtud, liiguvad nad edasi teistesse paikadesse oma territooriumi laiendama. Mõned asjad, mida nad teevad, on kiiduväärt, kuid asjaoluga, et nad peavad kontrollima, vallutama ja manipuleerima teisi, on mul probleeme. Ja samamoodi on ka poolel galaktikal sellega probleeme. Nad on kõige suuremad türannid, keegi ei suuda neid lüüa, seega ei ole neil motivatsiooni muutumiseks. Andromeedalased kutsuvad neid ülimateks sõdalasteks, mis ütleb palju.

 

Andromeedalased ütlevad, et alfa draconianid on praegu siin. Kus?

Neid on siin 1833, kes elavad 160-320 km sügavusel maa all. Mõned on olnud siin juba kaua-kaua aega. Nende eluiga ulatub tuhandetesse aastatesse ja nad on lihasööjad. Reptiilid ei ole sõbralikud inimkonna vastu, vähemalt need, kes siin on. Nad söövad inimesi, aga nad ei söö surnud inimest. Seega peab inimene olema tapmise ajal elus ja nad eelistavad lapsi. Teised inimesed on mulle öelnud, et ära räägi sellistest asjadest ja ära räägi reptiilidest. Miks mitte?

Andromeedalaste andmetel on nad vastutavad 31 712 lapse kadumise eest viimase 25 aasta jooksul Ameerika Ühendriikides. Neid lapsi kasutati toiduks ja ma peaksin lihtsalt vait olema, sest inimesed ei taha sellest midagi kuulda? See on julm, julm! Westchesteri maakonnas on viimase viie aasta jooksul 3000 last jäljetult kaduma läinud. Kuhu nad kaovad? Miks me laseme sellel juhtuda? Ja miks tahavad inimesed seda salata?

 

Kuidas nad seda teevad? Kas nad tulevad maa alt välja või töötavad nende heaks mingid agendid?

Neil on igal pool tunnelite süsteemid. Hallid aitavad neid ja on ka grupid kõrgematel valitsuse positsioonidel, kes aitavad neil hankida seda, mida neil seal all vaja on. See on osa lepingust. Nad ei tule siia ülesse nii kaua, kuni me neid seal all toidame. Saad sa aru, need on inimestest, kes müüvad oma rassi maha. Valitsuse suhtumine siin on selline: “Meie vajadused ületavad ülejäänud inimkonna omi.” Vabandust, aga see ei ole õige.

Kuid see peab olema inimkond, kes tõuseb üles ja võtab seisukoha. Nad lihtsalt peavad oma televiisorid välja lülitama, minema pealinna ja vallandama kõik valitsuses olevad inimesed, kes ei tee seal midagi. Selline ükskõiksus peab lõppema, muidu lõppeb meie elu. Vaata, mis meie ümber toimub. Viiteid on kõikjal. Tõde on varjatud, valetamine on normiks. Siin on midagi valesti. Mis on sellel pildil valesti? Vabandust, ma lähen juba natukene endast välja.

 

 

 

See on arusaadav. Kui lihasöömine välja arvata, siis miks on Alfa Draconiani reptiilid veel inimkonnale ohtlikud?

Sest me ei meeldi neile. Nad ei vaja meid mingiks muuks otstarbeks kui ainult söömiseks. Vaata meid kui tsivilisatsiooni – neil on endal kõik tehnoloogia olemas, me ei saa neile midagi pakkuda, võib-olla ainult töötada nende heaks. Kuid nad ei vaja meid töötajatena, nad ei austa inimelu üldse.

See viib tagasi Lüürasse, kus kõik sõjad alguse said. Kui reptiilid Lüürasse saabusid, avastasid nad inimrassi, kes kasvatasid palju toitu – inimkonna loomulik ühiskonnakord ongi tegelikult põllumajanduslik. Me peaksime rassina laskma Maal end toita ja elama hõimudes, nagu indiaanlased. See on meie tõeline essents, meie olemus. Linnad ja kultuuriruum, kus praegu elame, on meid ära lõiganud meie tõelisest essentsist, milleks on loodus. Ja nüüd me hakkame juba üksteisest toituma.

See kõik on lihtsalt nii jura. Kui ma näen andromeedalasi või puutun kokku plejaadlastega, siis näen, kuidas nad elavad, kuidas nad õpetavad üksteist, kuidas nad elavad üksteisega ja austavad üksteist. Ja kui ma tulen siia tagasi, siis meenub mulle Abraham Lincolni öeldu: “Kui sa oled planeet Maa kohal ja vaatad alla, siis sa võid olla ateist. Aga kui ma olen Maal ja vaatan üles taevasse, siis ma tean, et seal kusagil on Jumal.”

Me peame pidama ühendust väljaspool toimuvaga, ideega, et kuidas me siia üldse sattusime, selle asemel, et pärast tööd koju minnes telekas sisse lülitada ja seda 3 tundi järjest vaadata, magama minna, hommikul ärgata ja uuesti tööle minna. Kogu aeg uuesti ja uuesti, nagu robotid. Visake televiisorid minema!

 

Millised näevad välja alfa draconianid?

Nad on koledad, aga nende jaoks oleme meie ka koledad. Nad on 214-670 cm pikad ja võivad kaaluda kuni 367 kg. Nad on reptiilid. Kui sa näed sellist, kellel pole saba, siis ta on kas sõdalane või töölisklassist. Mida pikem on saba, seda kõrgem on tema positsioon. Suure sabaga ja tiibadega reptiil on kuninglikust klassist. Kui seda viimast näed, siis jookse elu eest! Ära lähene talle, ära provotseeri teda, lihtsalt kao eest ja põgene.

Neid on võimalik ka tappa. Kui sa ei saa tema pead otsast ära lõigata, siis neil on kaks südant: üks on parema kaenla all ja teine vasaku kaenla all. Kui sa ei pääse sinna piirkonda, aga tahad teda nõrgestada, siis pead lööma teda kubeme piirkonnast ülespoole, kus neil on suur maks. See ei ole mees mehe vastu võitlus, sest neil on 12-15 mehe jõud. Nad on uskumatult kiired ja nad oskavad sinu käitumist ette näha, kui nad tuleksid siia suurtes hulkades, siis oleks meil tõsised probleemid.

 

Mida andromeedalased soovitavad reptiili kohates teha?

Lahkuda, kiiresti. Kui see ei ole võimalik, siis tavaliselt inimene tapetakse. Muide, kas te teate, et me oleme ainuke rass terves meie galaktikas, kus inimesed nälgivad ja on kodutud? See ei pea niimoodi olema.

 

 

 

Kas kirjeldaksid inimeste sõjaväebaase Kuu tagaküljel ja Marsil andromeedalaste silme läbi? Ja kuidas alfa draconianid sellega seotud on?

Venemaa ja USA marsisonde pole enam olemas. Need hävitati, siin ei ole mingit saladust. 1989. aasta märtsis tegid venelased pilte, Marsil toimus invasioon ja meil oli seal umbes 300 000-pealine inimkoloonia. Nüüdseks on see ära vallutatud, üle võetud.

Inimesed Maalt, kes olid läinud sinna vabatahtlikult või siis röövitud, on praegu suures ohus. Paljud neist on juba ära söödud ja meie siin ei saa neid aidata. Marss vallutati reptiilide poolt, neid on seal praegu kuskil 100 000 kandis. Neil on seal umbes 2100 laeva ja nad asuvad pinna all baasis, mis on umbes 100 ruutkilomeetri suurune ja mida nimetatakse Tempe Terraks. See on iidne baas, üle miljoni aasta vana ja enne praegust invasiooni oli see viimati kasutuses 317 000 aastat tagasi.

Kui me suunaks oma teleskoobid sinna, näeksime tegevust. Usun, et paljud teadlased on seda näinud, aga neil ei lubata rääkida. Kes tahaks ennast ohtu seada, vangi minna, olla naeruvääristatud, töölt lahti lastud ja loobuda kõigest, et üles tõusta ja öelda: “Ma olen astronoom ja vaatasin Marsile. Nägin seal tulnukalaeva ja ma tean, et seal on baas, mis on vallutatud reptiilide poolt.”

 

Aga keegi ju peab seda tegema?

Jah, lõppude lõpuks keegi peab.

 

Aga selleks ajaks, kui nad seda teevad, on juba liiga hilja? Arvad sa nii?

Jah, ja nii arvavad ka andromeedalased. Kindlasti on inimesi, kes mõtlevad, et miks nad siis ei tule ja ei päästa meid? Selleks on palju põhjuseid. Esiteks – kui meid päästetakse, siis me ei arenda end. Teiseks – me ei võta vastutust. Kui midagi peaks valesti minema, siis saame selle alati nende kaela ajada. Kolmandaks – see ei muudaks ainult meie reaalsust, vaid ka nende reaalsust. Neljandaks – andromeedalased ja teised heatahtlikud rassid ei pea siia tulema ja meie eest hoolt kandma. See ei ole nende ülesanne. Ja viiendaks – vaata, kuidas me oleme käitunud oma planeediga. Nad vaatavad ja ütlevad: “Miks me peaks tulema teid aitama, kui te ei taha ise end aidata ja isegi ei ürita?”

Me oleme usaldanud Maa puhastamise valitsuse bürokraatide kätte. 3 miljardit dollarit siia ja 10 miljardit dollarit sinna. Super-fond, et puhastada kõik mürgised jäätmed – 20 miljardit dollarit. Ja sellest hoolimata läheb olukord Maal aina hullemaks. Kuid see ei ole kogu probleem. Me ise tarbime plasti ja muud mürki. Ütle “ei” korporatsioonidele ja tööstusele. Meie ju oleme need, kes asju ostavad ja seda kontrollivad. Peaksime hoopis ütlema, et me enne ei osta, kui mürgid on eemaldatud ja jutul lõpp. Meie peame seda muutma, see on meie planeet, mitte korporatsioonide oma – me peaksime nad kõik vallandama.

 

Kui me seda teeksime, kas nad siis ei hakkaks meid maha suruma?

Nad kindlasti üritavad, selles on sul õigus. Aga ma toon ühe näite ajaloost. Ameerika iseseisvussõjas tõusis üles 4% kolooniate populatsioonist ja nad võitsid britte. Ülejäänud jäid koju ja ootasid tulemusi. Ja kui tuli võit, tahtsid kõik au endale saada. Kuid see oli tõesti ainult 4% ja nemad muutsid maailma. Nüüd on sellest üle 200 aasta möödas ja me oleme samas punktis ning peaksime tegema sama asja.

 

 

 

Aga kas see ei tekitaks inimeste vahele pingeid?

Lühikeseks ajaks võib-olla küll. Kas sa tead midagi Uuest Maailmakorrast (New World Order)? Kas tead, et nad ehitavad praegu koonduslaagreid, kuhu panna miljoneid inimesi? Kas sa tead, et ÜRO-l on 300 000 sõdurit praegu siin USA-s, keda kasutatakse meie relvade konfiskeerimiseks ja nad saadavad meie oma sõjaväe selleks ajaks üle maailma laiali, et neid ei oleks siin, kui see kõik juhtub?

Kas teadsid, et see on toimumas? Ja et rannikuvetes Vera Cruzi lähedal on 300 tonni sõjavarustust selle läbiviimiseks? On olemas ka osariike, mis tahaksid Ühendriikidest lahku lüüa. Ainus osa Ühendriikidest ongi Washington D.C. Kõik ülejäänud on vabariigid, meie oleme Arizona vabariigis. Inimesed Californias on California vabariigi elanikud. Washington manipuleerib nende kõikidega.

Me ei ole enam see Ameerika Ühendriigid, mille meie esiisad rajasid. 1992. aastal, kui kongress kiitis heaks ÜRO põhikirja, seati see tegelikult kõrgemale meie põhiseadusest ja selle põhikirja järgi ei pea kongress enam alluma põhiseadusele, vaadake ise järgi! Seega 1992. aastal lakkasid Ameerika Ühendriigid olemast. Ja nad ei ütle seda meile enne, kui nad on ära korjanud kõik relvad ja muutnud põhiseaduse muudatuse 2 punkti, mis meile relvi lubab. Siis sa ei saa enam võidelda, enda eest seista ja vaba olla. See on kõik osa plaanist. Selle pärast andromeedalased üritavadki meid teadlikuks teha just siin USA-s. Me võitlesime 200 aastat tagasi ja paljud, kes selles osalesid, on praegu uuesti kehastunud. Siin käib praegu võitlus valguse ja pimeduse vahel.

Hallid on meie kohal taevas, reptiilid on maa all ja nende vahele on kokku surutud inimkond, kes mõtleb: “Mis kurat siin toimub?”

 

Mis on peamine reptiilide plaan seoses Maa ja Linnutee galaktikaga?

Nad ei taha, et meie galaktika liiguks 4. ja 5. dimensiooni, sest siis kaotaksid nad kogu võimu. See ei pruugigi juhtuda, tingimata mitte. Pole mingit garantiid, et Maa läheb 4. ja 5. dimensiooni. Pole mingit garantiid, et terve galaktika sinna saab, sest kui see nii oleks, siis nad jätaksid meid rahule. Reptiilid on 3. dimensioonis, nad on füüsilised nagu meie. Nad saavad minna 4. dimensiooni ainult tehnoloogia abiga ja kui me lähme 4. ja 5. dimensiooni, siis kaotaksid nad oma mänguväljaku. Nad kaotaksid kontrolli, mida nad nii väga tahavad. Seega nad võitlevad nagu hullud, et seda üleminekut takistada.

 

Kuidas püüavad andromeedalased reptiilidest lahti saada?

Nad püüavad neid ohjeldada nii kaua, kuni nende endi energia nad musta auku imeb, et nad saaksid areneda kuskilmujal. Samuti ka hallid ja Orioni grupp, see kõik juhtub varsti. See on juhtunud ka varem ja nad teavad, et see juhtub peagi jälle. Seetõttu nad ongi pinge all. Nad saadeti kuskilt teisest universumist siia, sest teised olendid seal universumis ütlesid: “Me peame nendest tüüpidest lahti saama”. Reptiilid tulid siia füüsilises vormis, mis tähendab seda, et nadei ole siin arenenud nagu teised eluvormid.

 

Räägime lõpetuseks maailma valitsemisest ja võimalikest tulevikusündmustest. Andromeedalaste sõnul on inimkonda manipuleeritud 5724 aastat ja inimesed ise on läbi ajaloo seda alateadlikult teha aidanud. Kes neist on olnud kõige suuremad reeturid? Sa mainisid Hitlerit ja Giza Salaluuret?

Enamik vaaraodest, kes tegid koostööd iidsete Egiptuse jumalate ehk tulnukatega. Arvan, et inimesed peaksid minema tagasi ja vaatama mütoloogiat teise pilguga. Veel tuleb meeles pidada, et kui tegemist on ajalooga, ei tähenda see seda, et see on täpne, sest seda on ümber kirjutatud aina uuesti ja uuesti. See, kes võidab sõja, kirjutab ka ajaloo. Andromeedalaste sõnul tuleb meie järgmine suur hüpe teadvuses just teaduse ja arheoloogia vallast, see ei tule spirituaalsetest õpetustest.

 

Kirjelda palun detailselt maailmavalitsust ja kes selles osalevad, kuidas nad meid kontrollivad?

Kõik tiirleb ümber raha. Maailmapank ja rahvusvaheline valuutafond – terve maailm on neile ju võlgu. Valitsused annavad igaveseks ära oma kaevandamisõigused, Ameerika Ühendriikide valitsus on võimeline välja kuulutama riikliku eriolukorra, tühistama põhiseaduse ja hakkama riigistama. Riigistamise põhjuseks on see, et meie võlad ületavad võimaluse seda tagasi maksta. Kogujad ei ole riigid, vaid grupp inimesi. Tulnukad ei vaja raha, nad ei vaja American Express kaarti, see on inimeste endi väljamõeldud asi.

Kui meil oleks ametis tõeline president, nagu seda oli Kennedy, siis peaks ta minema televisiooni ja kõik ära rääkima. Ta peaks end ümbritsema inimestega, keda ta saab usaldada ja andma rahvale tõelist informatsiooni, milleks on: esiteks – föderaalreserv on erafirma, teiseks – meie võlad ei ole tõelised ja kolmandaks – me oleme sattunud sellesse suurde jamasse, kuna eelnevad presidendid müüsid meid oma mugavuse ja raha pärast maha. Ja siis peaks ta ütlema: “Ma riigistan kõik pangad, me läheme tagasi hõbestandardisse, täpselt nii, nagu põhiseadus ka ütleb.” See annab igaühele võimaluse tagasi jalule saada ja meie ühiskonda ravima hakata.

 

Sinu allikate põhjal on Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia ja Nõukogude Liit kasutanud salajasi tehnoloogiaid ning ehitanud baase maa alla – Kuule ja Marsile. Kus kohas need baasid Kuul asuvad?

Need on Kuu varjatud poolel.

 

Kas andromeedalased on sulle midagi rääknud Area 51 või Dulce baasi kohta New Mexicos?

Jah, seal oli palju salajasi asju, tegelikult see maa-alune baas ei asu enam Area 51 all, seal on lihtsalt üks sissepääs. Ja üks asub Dulces, New Mexicos. Paljud asjad viidi Area 51-st ära New Mexicosse Sandeasse, kus asub maa-alune laboratoorium.

 

Mis toimub Diego Garcia saarel?

Diego Garcia saarel asub üks Pine Gapi baas. Saarel on ka mitmed anti-gravitatsiooni anomaaliad, sellepärast nad said sealt lasta palju varustust kosmosesse ilma rakette kasutamata. Nad kasutasid selleks lendavate taldrikute moodi lennumasinaid, mille tehnoloogia pärineb tulnukatelt. Sealt nad saadavadki asju Kuule. Varustus, mis seal kasutatakse, töötab vabaenergial.

Vabaenergia leiutati juba 1920ndatel, kuid sellest meile ei räägita. Me ei peaks pumpama mitte ainsatki gallonit naftat alates 1920ndate lõpust. Neil on olemas olnud vabaenergia, kuid raha pärast on nad meid kontrolli all hoidnud. Nad on lasknud meil reostada keskkonda petrooleumiga, kuigi me ei vaja seda.

Kui Marsil olev baas vallutati, siis maailmavalitsus ehk eliit taipas, et neil pole enam kusagile minna. Kuu ei ole kõlbulik pikaajaliseks asustamiseks ja eliit mõtles välja teise plaani. Andromeedalased ütlesid mulle, et need mehed, kes arvavad, et nad on jumalad ehk siis valitsus, on plaaninud korraldada pooluste vahetumist, lõhates tuumarelvi või koobaltrelvi lõunapoolse jääkatte all. See põhjustaks pooluste nihke ja 24 tunni jooksul upuks täielikult 85% kogu inimkonnast.

 

Andromeedalased ei lase sel juhtuda?

Seda ei juhtu. Kui Maa seda ise teeb, siis ta teeb seda omast vabast tahtest, naturaalsel moel ja see on võimalik tulevikusündmus.

 

Mis on peamine andromeedalaste sõnum?

Saage täiskasvanuks, avage oma silmad, avage oma kõrvad, võtke vastutus oma elu eest. Võtke vastutus oma planeedi eest, saage aru, et see on teie kodu. See on teie rass. Kui me oleksime tõeliselt valmis arenema, siis nad oleksid kohe meiega nõus kohtuma. Peame lõpetama endaga manipuleerida laskmise.

 

Mida saab inimene ise teha? Kuidas saada ühendust andromeedalastega?

Palvetamine, meditatsioon, eks igaühel on oma moodus. Tahan jällegi rõhutada seda, et andromeedalased võivad aidata, kuid nad pole jumalad. Nad ei ole meie päästjad, me peame ise olema enda päästjad. Me võime paluda neilt juhiseid ja abi, aga nad ei ole jumalad. Ära kummarda kedagi, kummarda jumalat endas.

 

Mis juhtub inimestega, kes ei ole suutelised teadvusnihkega kaasa minema?

Nad lähevad mujale.

 

Mis aga saab nendest inimestest, kes on piisavalt arenenud ja sooritavad selle hüppe teadvuses?

Need lähevad 4. ja 5. dimensiooni. Need, kes elavad üle selle uskumatu katsumuse, mida me tõesti varsti kogema hakkame, neist saavad uued õpetajad. Me käime ringi erinevates maailmades ja õpetame seda, mida me teame. Õpetame teistele arenevatele tsivilisatsioonidele, mida mitte teha ja kuidas mitte sattuda sellistesse probleemidesse. Meid ootab ees uskumatu tulevik, kui me selle üle elame.

Kui 10% kogu planeedi populatsioonist saaks tõesti kokku, tekiks plahvatuslik areng. Selleks on vaja kõigest 10%, see on kusagil 500-600 miljonit inimest, see kõik saab alguse individuaalselt tasandilt. Valitsused ei räägi meile midagi. Nad hoopis mängivad “Jeesuse Kristuse teist tulekut” ja esitlevad end päästjana. Nad projitseerivad kosmosest holograafilisi pilte ja ütlevad, et me oleme siin, et teid päästa. Nad kutsuvad esile sõjad ja manipuleerivad meiega. Inimesed, me peame hakkama ärkama!

Ära võta midagi puhta kullana, pane valitsus seda tõestama. Sel pole vahet, kas usute mind või ei. Kui keegi ütleb teile, et see oht on tõeline, siis las nad tõestavad seda. Kui see on tõde, siis see püsib ka pärast järgi uurimist. Kui see on vale, siis see ei püsi. Tõde seisab ise enda eest.

Lõpetame siis. Tänan selle aja eest, see on olnud mulle tõeline au.

 

 

Vaata täispikka intervjuud Alex Collieriga aastast 1994 siit. (eestikeelsed subtiitrid)

Lisaallikad: Alex Collieri veebileht, Above Top Secret

 

Loe Pine Gapi kohta siit.

 

Toimetas Chris Kala

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt