Astronaudid Kuul – kas tegu võib olla ka pettustega?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2014 kell 14:30Kirke 1Inimeste Kuul-käigud on paljude jaoks 20. sajandi tehnoloogilise võidukäigu sümbol. Apollo missioon oli NASA kosmoselendude programm aastatel 1961–1975, mil kokku käis Kuul 12 astronauti. Sellest ajast peale on aga palju spekuleeritud ka selle üle, kui palju nendest asitõenditest on kogutud Kuult ja kui palju võib nende hulgas olla tegelikult Maal loodud. Kuul-käikude üks kriitikuid Bill Kaysing on loonud teooria, et kõik Apollo missioonid olid võltsingud, mis tehti Nevada kõrbes salapärases kohas nimega Area 51.

 

Maandumine – justkui sule hõljumine pinnale

Kuulkäikude suurimaks avalikuks kriitikuks peetakse Bill Kaysingit, kes on loonud teooria, et kõik Apollo missioonid olid võltsingud, mis tehti Nevada kõrbes salapärases kohas nimega Area 51. Ta on töötanud Rocketdyne’is ja näinud sadu süstikute õhkutõusmisi, mis tekitavad kahtluse, vaadates moodulite maandumiste pilte. Kuumooduli düüsid oleksid pidanud tekitama hiigelsuure kraatri maandumiskoha alla, samal ajal pildudes laiali väiksemaid kive ja liiva. Fotodelt on aga näha vastupidine pilt, isegi mooduli padjandite peal pole tolmust jälgegi.

Kirke 2

Mootorimüra saladused

Videotes on kuulda Neil Armstrongi häält, kuigi ta istub ühe mootori all, mille heli on umbes 140–150 detsibelli. (Tavalise kõne helitugevuse tase on ligikaudu 60 detsibelli. Katsed näitavad, et valutunne tekib kõrvades umbes 120-detsibellise helitugevuse juures. – Toim.) Sellest üle rääkida on võimatu, isegi kui mikrofon on näo lähedal.

 Salapärased surmad

1961. aasta juulis kritiseeriti NASA-t seadmete ehitamisel liiga õhukese materjali kasutamise eest. Esimestel orbiidikapslitel ei olnud isegi aknaid, millest astronaudid saanuksid välja vaadata. Kõige häälekamalt NASA missioonidest võttis sõna astronaut Gus Grissom, kes tahtis anda ka intervjuu organisatsiooni telgitagustest. Kahjuks hukkus ta Apollo 1 katselennul koos austronautide Ed White’i ja Roger Chaffeega. Tema poja andmetel on tal tõendid, et kapslisse paigaldati salalüliti, mis päästis kapslis valla tulekahju.

 

Elusuurused mudelid ja radioaktiivsus

Marcus Allen usub, et see, mida näeme, on segu tegelikkusest ja ilukirjandusest. Neid kahte on raske eristada, kui ei tehta uurimistööd. Moodulite olemasolu ei olnud mingi saladus. Need nägid väga realistlikud välja ning mõned neist olid ka elusuurused. On olemas ka üle kolme kilomeetri pikkune maa-ala, mis on täpne koopia Sea of Tranquility alast Kuul. Esimestel lendudel ümber Kuu tehti palju pilte, millest hiljem valmistati mudelid.

Kirke 3

 

1960-ndadel kulutati suurel hulgal maksumaksjate raha, millest suurem osa aga ei läinud selle programmi tarbeks. Suured USA korporatsioonid, millest paljud tootsid seadmeid sõjaväele, palgati kavandama kosmoselaevu ja elusuuruses mooduleid, mille kujundus meenutaks Kuu pinda. Keegi NASA-st avastas, et kui nad ei jõua päriselt Kuule, siis nad vähemalt teesklevad, et käisid seal. Projekti kallal töötas 400 000 inimest, kus ükski neist ei teadnud rohkem kui nende konkreetseks tööülesandeks vaja oli. Inimesed, kes ehitasid rakette, ei teanud,mida inimesed skafandritega tegid. Nende ülesanne oli teha parimad moodulid ja mudelid Kuu pinna järgi.

Kirke 4

 

Kõige surmavamad kiirgused, millega võime kokku puutuda, on gamma- ja röntgenkiirgused, mida leidub ka avakosmoses. Marcus Allen on võtnud ühendust skafandrite tootjatega ning nemad on talle öelnud, et valmistatud kostüümid ei kaitse radioaktiivsuse eest.

Allpool saab vaadata videot, mis on väidetavalt tehtud salajaselt Apollo 20 missioonilt. 23. minutil on näha Kuult avastatud linna ja komoselaeva, mille seest leitud tulnukate surnukehad toodi tagasi Maale.

 

Kuula-vaata klippi siit.

Allikas: Youtube

Fotod: apollomoonhoax.blogspot.com, pseudoastro.files.wordpress.com, debunkingskeptics.com,

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt