Uudiseid Lätist: topeltkodakondsust on taotlenud juba 1385 inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2014 kell 16:07Lätis on topeltkodakondsust taotlenud 1385 inimest

2013. aasta 1. oktoobril jõustus Lätis seadus, mis lubab lätlastele topeltkodakondsust. Kuus saabub riigile keskmiselt 450 taotlust, kokku on neid saadetud 1385. Enamus taotlejaid on II maailmasõja ajal Lätis lahkunud, peamiselt praegused USA, Kanada, Austraalia, Venemaa või Iisraeli elanikud.

Kodakondsus tagatakse ka pärast 21. augusti 1991 Lätis sündinud lastele, seda isegi siis, kui nende vanemad on mitte-kodanikud. Samuti jääb Läti kodakondsus alles neile, kellest saavad teise riigi kodanikud kas läbi abielu või adopteerimise.

Uks on kodakondsuse taotlemiseks lahti ka neile, kes suudavad tõestada oma otsest pärinemist liivlastest.

Allikas: The Baltic Course

 

Riia eliitkoolid põhjustavad fiktiivseid sissekirjutusi

Riias on prestiižsed koolid tekitanud fiktiivsete sissekirjutuste turu. Et saada õigust oma lapsed saata kõrgelt hinnatud koolide esimesse klassi, ostavad vanemad vastavate koolide naabrusse sissekirjutusi, mis maksvat umbes 500 eurot.

Allikas: Delfi.lv

 

Riia püüab läbi ärifoorumi hansalinna staatust taastada

Aprillis toimub Riias linnapea ja -valitsuse ning ekspresident Vike-Freiberga toetusel korraldatav ärifoorum World Trend Forum. Riiga kutsutakse WTF-ile äriliidreid ja majandusjuhte idast ja läänest, et taastada Riia iidset hansalinna staatust. Foorumi teemadeks on energeetika, transport ja logistika, pangandus ning meedia.

Allikas: Apollo

 

Foto: russianspectrum.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt