Uudiseid Lätist: äsja kehtima hakanud eurot toetas täielikult vaid 8% rahvast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2014 kell 9:02Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Lätis kehtima hakanud euro toetus väga madal

Lätis on kehtima hakanud euro toetus väga madal. Detsembris läbi viidud küsitluse kohaselt oli positiivselt euro suhtes meelestatuid vaid veerand – 8% toetasid täielikult ja 16,5% pigem toetasid eurot; eurovastalisi oli 50%.

Läti rahandusminister Andris Vilks on toonud Ukraina sündmusi argumendiks, miks Läti pidi eurotsooniga selle 18. liikmena liituma.

Allikad: Wall Street Journal, Ria Novosti

 

Tervishoiuministeerium jätkab Lätis alkoholireklaami piiramist

Läti Tervishoiuministeerium plaanib jätkata alkoholi reklaamimise piiramist. Järgmiseks sammuks oleks alkoholireklaamides osalemise keelt nii sportlastele (ka treeneritele ja muudele spordiasjameestele) kui ka artistidele (muusikud, lauljad, näitlejad).

Lisaks sellele on seatud alkoholireklaamides osalejatele vanusepiirang ehk nad ei tohi olla nooremad kui 25-aastased.

Allikas: Delfi.lv

 

Väljaränne Lätist jätkab kasvu

Lätist toimuv väljaränne ehk peamiselt teistesse Euroopa riikidesse kolimine jätkab kasvu. Teada on, et välismaal elab 370 000 Lätist väljarännanut, kellest 200 000 on Lätist lahkunud viimase kümne aasta jooksul.

Väljarände kasvutrendi tõttu on Läti plaanimas ka oma välisesindustes suuremat toetust välislätlaste diasporaadele, et sellisel moel hoida elus nende muidu täiesti katkeda võivad sidemed kodumaaga.

Allikas: Delfi.lv

 

 

Foto: bancherul.ro

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt