Läti kuumad uudised 18.–31. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2013 kell 10:32 

7 Läti ettevõtet Kesk- ja Ida-Euroopa 500 suurema hulgas

Coface CEE500  hulgas on kõrgeima positsiooniga Läti firmadest Uralchem Trading (161.). Järgnevad Latvenergo (166.), Rimi Latvija (335.), Maxima Latvija (339.), Orlen Latvija (352., nafta), Elko Grupa (353. IKT) ja Latvijas gāze (408.). Eelmisel aastal 500 sekka mahtunud Statoil Latvija ja airBaltic jäid sedapuhku välja.

Leedu oli esindatud 17 ja Eesti viie ettevõttega. Liider on Poola naftakontsern Orlen; ka riikide võrdluses (ettevõtete arv edetabelis) juhib Poola, edestades Ukrainat ja Ungarit. Link.

 

Läti pangad kinnitavad: raha liigub Küproselt Lätti

Seoses Küprose finantskriisiga on sealt hakanud rahavood liikuma ka Läti suunas ja väidetavalt on igal pangal päevas tegemist 5–10 “Küprose kliendiga”. Läti pankadest on kolmel filiaalid Küprosel ja ka nende sõnul on kasvanud huvi kontode avamise vastu välismaistes pankades. Link.

 

Gripiepideemia kipub Lätis pikale venima

Tänavune gripiepideemia ei olnud Lätis mitte ainult raske, vaid kipub ka pikale venima. Veelgi enam – märtsi teisel poolel täheldati haigestumisjuhtumite arvus pigem uut kasvu, mille võib ilmselt panna pikaleveninud ja karmi lõpuga talve arvele. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt