Leedu kuumad uudised 24. juuni – 7. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2013 kell 8:59Curonian-Beach-Spit-Lithuania

Euroliidu eesistuja Leedu kaitsepositsioonil vähemuste diskrimineerimise osas

Leedu president pidi Leedu kui euroliidu eesistujamaa esimesel pressikonverentsil Strasbourg’is kaitsma oma riiki vähemuste diskrimineerimise teemal esitatud küsimuste eest.

President esitas seisukoha, et seksuaal- ega rahvusvähemusi Leedus ei diskrimineerita, kuna kõiki koheldakse võrdselt ja Leedu täidab vastavaid rahvusvahelisi konventsioone.

Vahetult enne mainitud sündmusi andis Leedu kohus ikkagi loa Vilniuses linnavõimude poolt ärakeelatud geiparaadi läbiviimiseks veidi hiljem (juuli lõpus) esialgsest toimumisajast (juuli alguses) ning ka koha osas tuleb veel kokkulepe saavutada. Link.

 

Leedut tuntakse Ukrainas … Riia järgi

Delfi viis Kiievis läbi tänavaküsitluse, uurimaks, mida Ukraina pealinlased teavad Leedust. Saadi teada, et Leedu, see on näitleja Banionis, naispresident, puhtus, dünaamika ja … Riia. Link.

 

Millist euroliitu Leedu poliitikud tahavad?

Kuigi Leedu on asunud euroliidu eesistujamaa austavale pjedestaalile, ei paista olevat sugugi selge, millist euroliitu Leedu poliitikud tahavad ehk millist teed peaks EL Leedu juhtimisel minema. Leedu poliitikavaatlejate arvates on võtmeküsimuseks, kas EL peaks olema föderatsioon või sõltumatute riikide liit, kuna vähemasti viimane on see EL, millega Leedu liitus, kuid arengud EL-is paistavad viivat hoopis rohkem föderatsiooni suunas. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: Kura säär (travelsupermarket.com)

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt