Naabrid: Leetu jäänute heaolu on väljarännanute käes pantvangis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. september 2013 kell 15:03Vilnius sai oma Aljošad

Vilniuses on hakatud arutama kesklinnast Rohelise silla pealt “Nõukogude monstrumite“ ehk nelja 1952. aastal sinna paigutatud skulptuuri äraviimist kuskile mujale, kusjuures vastav nõudmine on seotud Nõukogude armee väljaviimise 20. aastapäeva tähistamisega. Link.

 

Leetu jäänute heaolu on väljarännanute käes pantvangis

Leedus on hakatud arutama, et Euroopa Liiduga liitumise järel käivitunud väljaränne toob juba nüüd Leedu ette elanikkonna vähenemisega kaasnevad probleemid, mis Euroopal seisavad ees tulevikus.

Kui esimene laine tõi kaasa ka positiivset majandusmõju ehk välismaal käidi lihtsalt tööl ja raha toodi koju ning kulutati valdavalt Leedus, siis nüüdseks võib öelda, et pigem ollakse välismaal juba kogu perega juured alla saadud ja sellega kaasneb ka Leetu saadetava raha vähenemine.

Välismaale kolinud perekonnad võrgustuvad ja moodustavad väikesi Leedu kogukondi, mis omakorda toetab nende püsimist välismaal ehk pidevalt väheneb see tõenäosus, et töö pärast välismaale kolinud hakkaks Leetu tagasi kolima, vaid pigem tõmbavad sellised välismaised mini-Leedud enda külge veelgi rohkem Leedust väljarändajaid. Link.

 

Valgevenelased kulutavat Leedus liiga palju raha

Valgevenes on hakatud lausa peaministri tasemel juhtima tähelepanu sellele, et valgevenelased viivad Leetu ja Poolasse liiga palju raha sinna ostuturismireise tehes. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt