Naabrite uudised: Leedut paraad geisõbralikumaks ei muuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2013 kell 12:29leedu

Ainult geiparaadiga Leedut geisõbralikumaks ei muuda

Leedus on hakatud väljendama seisukohti, et Baltic Pride geiparaadid ja nendega kaasnev geidele võrdsete õiguste valjuhäälne nõudmine on ju iseenesest tore ja tähelepanuväärne, kuid kui arvestada vajadust tõsta üldist geisõbralikkust ühiskonnas, siis ainult nende korraldamisega jättes muu selgitustöö tagaplaanile, liigutakse tegelikult soovitud eesmärgist eemale.
Seega alustuseks oleks vaja strateegilist plaani, kus Pride oleks vaid iga-aastane pidupäev, mitte terve aasta kestev arutelu Pride’i lubamise või keelamise ümber. Link.

 

Leedu armastab Poolat – vastuseks poolakate sigadusele

Kui jalgpallimatšil Poola ja Leedu klubide vahel Poolas riputati üles suur plakat, kus “soovitati“ Leedu matšil põlvitada Poola härra ees, siis leedukad on sellele reageeritud hoopis virtuaalse kampaaniaga “Leedu armastab Poolat“. Link.

 

Baltimaade esimese IKEA avas Leedu president

Leedu president avas augusti keskel Vilniuses Baltimaade esimese kodutarvete ja mööbli poe IKEA. Kui Vilniuse pood on IKEA ketis järjekorras 334., siis Leedu on IKEA-le tarnetemahult 5. riik.
Juba on jõudnud oma rahuolu uue ostukoha üle avaldada ka Leedus hoolega ostuturistidena ringiliikuvad valgevenelased. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt