Naabrid: Leedukad külmetavad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2013 kell 16:59Leedu parlamentäärid tahavad reisida Hiinasse suhteid siluma

Viis Leedu seimi liiget plaanivad sõita oktoobri teises pooles nädalaks Hiinasse riikide omavahelisi suhteid siluma, et vähendada Pekingi pahameelt, mis kaasnes dalai-laama Leedu-visiidiga septembris. Seimi poolt on reisile antud roheline tuli, kuid asi on veel lahtine Hiina poolt, kuna ka sealtpoolt on vaja saada ametlik nõusolek Leedu delegatsiooni vastuvõtmiseks. Link.

 

Leedukad külmetavad

Leedut septembri teises pooles ja eriti lõpus tabanud külmalaine põhjustas radiaatorite ja puhurite ostubuumi, kuna katlamajad alustavad küttehooaega ametlikult alles oktoobris. Ajutiste ja teisaldatavate küttekehade müügimaht oli sõltuvalt jaemüüjast kuni viis korda suurem kui eelmise aasta septembris. Järgmist buumilainet olevat oodata talvel, kui temperatuur langeb ja püsib mõned päevad miinus 20 kraadist allpool. Link.

 

Kakskeelsus on välismaal elavatele Leedu lastele probleem

Leedu perede laste hulgas teostatud uuring näitas, et kakskeelsed ehk Suurbritanniasse kolinud lapsed omandavad leedu keelt halvemini kui Leedus elavad lapsed. Eelkõige ilmnes kakskeelses keskkonnas probleeme emakeelse sõnavara omandamise ja laiendamisega. Link.

 

Foto: jokeroo.com

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt