Täna Venemaal alla kukkunud meteoriit vigastas sadu inimesi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2013 kell 10:49Venemaa Tšeljabinski oblastisse kukkus täna kell 9:20 kohaliku aja järgi meteoriit, mille tõttu sai kannatada 400 inimest, kelle hulgas on lapsi. Peamised vigastused on purunenud aknaklaaside tekitatud lõikehaavad. Võimud kinnitavad, et kiirgusfoon Tšeljabinskis on normis. Õnnetuskohas töötab umbes 20 000 päästetöötajat, kirjutab Delfi.

Venemaa eriolukordade ministeeriumist teatati, et Uuralis ei toimunud mitte meteoriidisadu, nagu teatati varem, vaid põles atmosfääris üksainus meteoriit, vahendab RIA Novosti.

“Täpsustatud andmetel oli see üksainus meteoriit, mis põles Maale lähenemisel ja purunes tükkideks,“ ütles eriolukordade ministeeriumi esindaja Jelena Smirnõhh.
“Kella 11-se seisuga (kohaliku aja järgi) saabus Tšeljabinski oblasti administratsiooni arvukalt pöördumisi, mis olid seotud traumade, haavade ja põrutustega. Peamised eluks vajalikud süsteemid oblastikeskuse territooriumil töötavad normaalses režiimis,“ on öeldud Tšeljabinski oblasti kuberneri veebilehel tehtud avalduses. Venemaa eriolukordade ministeeriumi Tšeljabinski oblasti peavalitsusest kutsuti elanikkonda üles mitte sattuma paanikasse.

 

„Tšeljabinskis on praegu -18 kraadi Celsiuse järgi ja meteoriit lõhkus hoonete aknaklaasid. Seetõttu võeti vastu otsus koolid sulgeda,“ ütles Venemaa peasanitaararst Gennadi Oništšenko Moskvas.
Tomski riikliku ülikooli taevamehaanika ja astromeetria osakonna juhataja, professor Tatjana Bordovitsina ütles RIA Novostile, et Uuralisse kukkunud meteoriit võis olla reedel Maast väga lähedalt mööduva asteroidi ettekuulutaja.

“Kõige tõenäolisemalt on see nähtus looduslikku päritolu, mitte tehislik, see tähendab, et see ei ole kosmosepraht. Täna möödub Maast väga lähedalt asteroid, see ei pruugi tulla üksi, sellega koos võib tulla palju väikesi osakesi, mille gravitatsioon võib kaasa tõmmata ja nad võivad kukkuda, kuhu iganes. Need osakesed võivad liikuda nii asteroidi ees kui selle järel,“ ütles professor.

 

Vaata videoid siit, siit ja siit.

Allikad: Forte, Guardian

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt