Uudiseid Rootsist: Vananev Rootsi vajab välistudengeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2014 kell 11:25Vananev Rootsi vajab välistudengeid

Vananev Rootsi vajab välistudengeid mitte ainult oma ühiskonna akadeemilise elu edendamiseks, vaid tegelikult oleks vaja nende Rootsi jäämist ka pärast ülikooli lõpetamist. Nii ongi kõne alla võetud selline kummaline nõue, et Rootsis ülikooli lõpetanud välistudengil on Rootsi jäämiseks vaja kümne päeva jooksul leida töö ja selle abil ka tööviisa. Kui viiest neli tahaks Rootsi peale lõpetamist jäädagi, siis ainult 17%-l see õnnestub.

Allikas: The Local

 

Rootsis boikotivad naistudengid seksistlikke tööandjaid

Rootsis kutsutakse naistudengeid boikoteerima seksistlikke tööandjaid, kelle seksism seisneb selles, et nende juhtkonnas on ainult mehed. Äsja avaldatud uuringutulemuste alusel naiste praeguse ettevõtete juhtkondadesse lisandumise tempo juures – praegu on naiste osakaal 18,5% – saavutataks sooline tasakaal alles aastal 2022. Sama uuringu tulemuste põhjal koostati ja avaldati ka seksistlike ettevõtete must nimekiri. Heas nimekirjas on seevastu ettevõtted, kus naiste osakaal juhtkonnas on 40%.

Allikas: The Local

 

Rootsis koguni 81% naistest on kogenud ahistamist või vägivalda

Rootsi tõusis üllatavalt kõrgele hiljutises euroliidu uuringus, milles käsitleti naiste vastu suunatud vägivalda. Koguni 81% naistest – euroliidu kõrgeim näitaja – on Rootsis kogenud ahistamist või vägivalda, kui samas on euroliidu keskmine 55%. Uuringu tulemuste kommentaarides tuuakse välja ka aspekt, et kindlasti mõjutavad neid näitajaid ka kultuur ja traditsioonid ning suhtumine ühiskonnas ehk kõrge näitaja tähendab kindlasti ka seda, et sellest teemast avalik rääkimine on ühiskonnas norm, mitte tabu.

Allikas: The Local

 

Foto: swedenabroad.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt