Venemaal hakatakse meedias ropendamise eest trahvima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2013 kell 12:43 

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, mis kehtestab haldusõigusliku vastutuse meediakanalites ropendamise eest, teatas Kremli võrgukülg.

 

Ebatsensuursusi sisaldavate meediatoodete valmistamise ja levitamise eest saab seaduse järgi eraisikut trahvida 2000-3000 rublaga, ametiisikut 5000-20 000 rublaga ning juriidilist isikut 20 000-200 000 rublaga.

Venemaa ajakirjandus on algusest peale seaduse suhtes sallimatust üles nädanud. Jaanuaris kirjutas Russia Today, et ajakirjanike arvates on see aja ja raha raiskamine. Endine ProfMedia juht Rafael Akopov on öelnud, et sama hästi võiks trahvi teha miniseeliku kandmise eest.

Riigiduuma on aga seisukohal, et inimesi peab vandesõnade eest kaitsma. Siinkohal tekib küsimus, et kes kaitseb inimesi nende roppuste eest, mida duumaliikmed, eesotsas kärekeelse Sergei Železniakiga, ajakirjanduse vahendusel levitavad.

 

Allikad: BNS, Russia Today

Foto: Comments Yard

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt