Video: Meteoriidiplahvatus Argentinas lõi öötaeva heledaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2013 kell 19:18Untitled

Argentina linna Santiago del Estero tuhanded elanikud, kes pühapäeva, 21. aprilli varajasel hommikutunnil folkgrupi Los Tekis kontserdil viibisid, nägid, kuidas arvatav meteoriidiplahvatus lõi taeva mõneks sekundiks heledaks nagu päeval, kirjutab ERR.

 

Santa Fe observatooriumi direktor Jorge Coghlan rääkis raadiointervjuus, et tulekera põhjustas 40-45 sentimeetrise läbimõõduga kivimeteoriit, mis sisenes Maa atmosfääri kiirusega üle 130 000 kilomeetri tunnis, vahendasid The Huffington Post jt.

Väidetavalt lagunes meteoriit 65 kilomeetri kõrgusel. Kuigi plahvatus kindlasti ehmatas inimesi, oli see palju väiksem veebruaris Venemaal Tšeljabinski oblastis toimunust.

Umbes kell 3.26 toimunud plahvatuse jäädvustasid valve- ja liikluskaamerad.

NASA hinnangul langeb iga päev Maale 1000 kuni 10 000 tonni meteoriitset materjali, kuid enamik sellest jääb märkamata, kuna killud on niivõrd väikesed.

 

Vaata ka videot:

 

Tuletame siinkohal meelde, et pärast Venemaal allakukkunud meteoriiti vastas selleteemalisele küsimusele ka inglise kirjanik David Icke.

Oskad sa midagi öelda hiljutise meteoriidi kohta Venemaal?

Me peame teraselt jälgima kõike, mis toimub, sest näiteks aastakümneid tagasi koostas saksa raketiteadlane Wernher Von Braun nimekirja võltsohtudest, millega plaaniti manipuleerida inimtegevust. Peale II maailmasõda oli ta USA-s tihedalt seotud operatsiooniga “Kirjaklamber” (Operation Paperclip), milles töötas kokku sadu natsiteadlasi. Nemad rajasid NASA.

Von Braun oli insaider, kes viis ellu ka Saturn 5 raketisüsteemi. Kui ta oli vähki suremas, ütles ta oma isiklikule lennundusspetsist assistendile, et me näeme peagi ridamisi võltsvaenlasi. Esmalt Nõukogude Liit, millele järgneb terrorism ja pöörased režiimid, mida me täna teame kui “murettekitavaid riike”. Järgnevad asteroidid ja lõpuks tulnukate invasioon. Ta ütles, et need kõik on pettus ja neid ei peaks uskuma, kui nad kohal on.

Tänaseks oleme me näinud Nõukogude Liitu, terrorismi ja “murepiirkondi”. Seega, me peame olema väga ettevaatlikud selle nimekirja suhtes, eriti kui asteroidi/meteoriidi jutud ja sündmused meieni jõuavad. Kõik need valed ja pettused, mis meile ette söödetakse, tähendavad, et me ei peaks uskuma mitte midagi, mis võimuorganid meile teatavad, enne kui näeme selgeid asitõendeid.

 

Allikad: ERR, Youtube

Foto: Youtube

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt