2 minuti Telegram: Franz Ferdinand

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. oktoober 2018 kell 10:35Kas sina pead end selliseks inimeseks, kellele meeldib oma uskumusi proovile panna? Siin fotol on Viini sõjamuuseumis välja pandud auto, milles istus Austria ertshertsog Franz Ferdinand, kui ta 1914. aastal ära tapeti.

 

See on sündmus millest sai alguse I ms ja kui sa ajalugu tead, siis oled kursis, et I ms põhimõtteliselt ajendas valla ka II ms, millest põhimõtteliselt arenes välja Külm sõda ja sealt edasi Afganistani, Iraagi, Iraani sõjad kuni tänapäevani välja.

Teisisõnu kõik mida me teame viimase 100 aasta ajaloost, sai alguse ühe mehe atentaadist, kes istus selles autos.

Kui me vaatame selle auto numbrimärki, siis mida me näeme? – A III 118 ehk A 11 11 18, miks on see oluline? Juhtumisi on see kuupäev, millal I ms sõda ära lõpetati. Just nii – 11. novembril 1918 lõpetati ära I ms, kui kuulutati välja vaherahu ehk inglise keeles armistice – teisisõnu A 11 11 18.

Ehk lõpetati ära see sama sõda, mis sai alguse sellest autost, mille peal on numbrimärk sõjalõpu kuupäevaga.
Kas sina olid sellega kursis? Miks meile sellest koolis ei räägitud? Vastus on väga lihtne – ajaloo õpetajad ei ole sellega kursis. Palju põnevam küsimus on: Miks nad seda ei tea? Kuidas on võimalik, et nad seda ei tea?
Ma mäletan kui mina käisin koolis, siis I ms kohta meile räägiti mis riik kellega koalitsioonis oli, kuidas salgad liikusid, kogu asi oli vägagi detailne. Aga mitte kordagi nad ei öelnud, et muide see auto, millest kogu asi alguse sai, et seal peal oli numbrimärk kuupäevaga millal kogu sõda ära lõppeb.

Kui sa seletad kellelegi seda lugu ja ütled, et näe vaata seda autot ja seda numbrimärki ning kui too inimene endiselt ei näe, siis ta lihtsalt ei ole võimeline nägema, ükskõik kui palju sa ka ei üritaks. Ja see ongi üks peamistest põhjustest miks meile näidatakse mehi Kuu peal golfi mängimas, miks meile näidatakse arvutiga tehtud lennukeid, mis sööstavad läbi kaksiktornide ja tulevad teiselt poolt ühes tükis tervelt välja. See on silmnähtavalt ilmne absurdsus ning mulle tundub, et need on justkui vihjed neile, kes suudavad näha. Ja seega ma küsingi sult, kas sina oleksid valmis ümber hindama kõik oma tõekspidamised sellisest nähtusest nagu seda on “sõda“?

 

Vaata lisaks:

https://www.smithsonianmag.com/history/curses-archduke-franz-ferdinand-and-his-astounding-death-car-27381052/
https://et.wikipedia.org/wiki/Franz_Ferdinand
https://www.johnlebon.com/key-topics/war-hoax/ 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt