2 minuti Telegram: Päikeseloojang… ?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. jaanuar 2019 kell 11:58Teie ees on aasta esimene “2 minuti Telegram”. Meile öeldakse, et päike loojub n-ö Maa kumeruse taha, aga siin videos me näeme midagi sootuks muud toimumas. Originaalvideo autor David Weiss ütleb, et ta filmis selle drooniga DJI Mavic Pro 100 m kõrguselt, Connecticuti ja New Yorgi piiril 17. märtsil 2018 vahetult enne päikeseloojangut.

 

David Weiss: “Põhjus, miks enamus inimesed mitte kunagi sellist vaadet ei koge, on selles, et maapinnalt vaadates jääb “loojuv“ päike eemalolevate erinevate detailide, nagu metsad, mäed, hooned jne, varju või täidab sama rolli atmosfääri paks kiht. Lisaks peavad ka ilmastiku tingimused olema soodsad – väga selge ja kuiv ilm. Vastasel juhul on atmosfääriline blokeering veel suurem, see on nagu pilvede kiht, mis varjutab päikese oluliselt lühemal distantsil enne kui päikese valgus hääbub. Kõigele lisaks tuleb sisse zoomida hea objektiiviga, sest kaugemalt on hääbuva päikese loojumisnurk nii madal, et palja silmaga vaadates ei saa sellest aru.“

Kui eeldada, et tegemist on ehtsa videoga, siis tekivad uued küsimused:
Kas tegemist on visuaalse perspektiiviga, kus kaks “horisontaalset/paralleelset“ elementi (maa ja taevas) koonduvad üheks?
Kas Päike ei looju ega tõuse vaid seda põhjustab perspektiivi, atmosfääri ja refraktsiooni koosmõju?

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Originaalvideo: https://www.youtube.com/watch?v=32GcNxU_Zuk&
Originaalvideo raw: https://www.youtube.com/watch?v=4vCOZVp0FM4
DJI MAVIC PRO: https://www.youtube.com/watch?v=4xGAAjJkxxE
Muusika: AudioStorm “Immortal Memories” (Napalm & D-Phrag Remix)

Pilt: emoticon

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt