2 minuti Telegram: Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu kõne ÜRO-s (2012)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. jaanuar 2020 kell 13:36“See on pomm, see on süütenöör. Iraanil on plaan ehitada tuumpomm, selleks peab see pomm olema piisavalt täidetud rikastunud uraaniga. Selleks peab Iraan läbima kolm etappi. Kus on Iraan? Iraan on läbinud esimese etapi, nüüd nad on juba teises etapis. Ning järgmiseks kevadeks, hiljemalt järgmiseks suveks (2013 – toim.), arvestades praegust uraani rikastumise kiirust, on Iraan saanud valmis teise etapiga ning liigub edasi viimasesse etappi. Siis on aega ainult paar kuud, võimalik, et ainult paar nädalat, enne, kui nad saavad piisavalt rikastunud uraani, et saada valmis esimene pomm,” ütles Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu 2012. aastal ÜRO kohtumisel peetud ettekandes.

 

“Kui need on faktid, ja nad on seda.. Siis kuhu tuleks punane kriips tõmmata? Punane joon tuleks tõmmata teise ja kolmanda (viimase) etapi vahele, enne kui Iraan saab piisavalt rikastunud uraani, mis on vajalik pommi ehitamiseks“, selgitas Netanyahu.

Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu ÜRO kõne aastal 2012 täispikkuses:

https://www.youtube.com/watch?v=xQXS67q5e4k&t

Kasutatud muusika: Kevin MacLeod “Monkeys Spinning Monkeys”

Loe lisa tuumarelvade pettuse kohta Telegram.ee-st:

Tuumarelvi pole olemas

Tuumarelvade propaganda 20. sajandil

Tuumakatastroofist teise nurga alt

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt