Ajatu: Allmaailm kasutab vabamüürlasi Briti politsei korrumpeerimiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2015 kell 13:24579px-New_Scotland_Yard_sign_3

Aasta tagasi jõudis Briti peavoolumeediasse uudis, mis hästi “Ajatu” rubriiki passib. Artikkel ilmus Telegramis esimest korda 13. jaanuaril 2014.

Briti ajaleht The Independent sai enda kätte Metropolitani politsei raporti aastast 2002, kus on välja toodud, et kuritegelikud jõugud kasutavad kriminaalõigussüsteemi korrumpeerimiseks vabamüürlaste võrgustikku. Nimelt kasutasid organiseeritud kurjategijad oma sidemeid korrakaitsesüsteemid töötavate vabamüürlastega, et teha kindlaks korrumpeerunud politseinikke ja teisi ametnikke ning nad seejärel ära osta. Sel moel toiminud korruptsiooni täheldati madama astme töötajatest kohtunikeni välja.

 

Operation Tiberiuse, politsei korruptsiooni uurimuse raames avaldati 2002. aastal raport, milles nimetati 80 korrumpeerunud politseiametniku nimed. Raporti järgi kasutasid allilma sündikaadid vastuolulise vabamüürlaste vennaskonna kontakte korrumpeerunud politseiametnike värbamiseks. Salajase raporti järgi oli näiteks Londoni East Hami piirkonna politseiametnike seas vabamüürlaste võrgustiku liikmed, kes püüdsid teiste, samuti vabamüürlaste hulka kuuluvate politseiallikate kaudu välja selgitada äraostetavate detektiivide isikuid.

Juba ammu on kahtlusatud, et kriminaalõigussüsteemis, peamiselt kohtutes ja politseis, on vabamüürlaste hulka kuuluvaid liikmeid. Nii poliitikud kui ka enamus meediast peavad enamasti selliseid väiteid vandenõuteoreetikute lugudeks ning ei pööra neile kuigivõrd tähelepanu. Ometi on Operation Tiberius juba teine politseiraport, millest viimase kuue kuu jooksul on infot lekkinud võimalike seoste kohta vabamüürlusega.

2008. aastal Serious Organized Crime Agency poolt läbi viidud uurimus Project Riverside tõestas samuti, et kurjategijad püüavad vabamüürlaste võrgustiku abil politseiametnikke korrumpeerida. Juba 1998. aastal oli tollane siseminister Jack Straw mures vabamüürlaste mõju pärast õigussüsteemile. Straw andis korralduse, mille järgi pidid kõik politseiametnikud ning kohtunikud avalikult teavitama oma kuulumisest vabamüürlaste organisatsiooni. Kümme Briti neljakümne kolmest politseiasutusest keeldus selles osalemas ning Straw loobus korraldusest väitega, et ei leitud piisavalt tõendeid seaduste rikkumise kohta.

Suurbritannias on vabamüürlus väga prestiižne ja võrgustikku kuuluvad paljud eliidi liikmed. Inglismaal ja Walesis on vabamüürlaste looži suurmeistriks prints Edward, Kenti hertsog. 

Allikad: The Independent 1, 2, The Telegraph, BBC News

Foto: boingboing.net

 

Toimetas Hendrik Mere

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt