Vabamüürlaste tähtsuse eitajad ei ole paremad vandenõuteoreetikutest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2013 kell 11:38 

ETV Aktuaalne Kaamera lisas eile oma panuse Eestis vabamüürlastega seoses puhkenud aruteludesse, jõudes lõpuks välja selleni, et vandenõuteoreetikud võiksid moodustada ülemaailmse organisatsiooni, et leppida viimaks omavahel kokku, kas maailma valitsevad juudid, vabamüürlased, pankurid või mõni meie sekka imbunud maaväline tsivilisatsioon.

See on jälle kaldumine ühest äärmusest teise, kuigi avalik-õiguslik ringhääling võiks üritada neist hoiduda ja taotleda asjadest erapooletu ning objektiivse pildi andmist.

Eesti Vabade ja Tunnustatud Vabamüürlaste Suurloož ei oma kohalikus poliitikaelus ilmselt tõesti märkimisväärset mõju ja tähtsust, aga näiteks Grand Orient de France kuulas enne viimaseid Prantsusmaa presidendivalimisi ära kõik tähelepanuväärsemad kandidaadid peale Marine Le Peni, kes on teatavasti antivabamüürlane.

Vandenõuteoreetikud eksivad siis, kui käsitlevad vabamüürlasi monoliitse jõuna, mida juhib ühine suur plaan ja soov omada tingimata poliitilist võimu, aga samavõrd eksivad ka need, kes üritavad vabamüürlaste mõju poliitilistele protsessidele maailmas täielikult eitada.

Vabamüürlased ei moodusta mingit ülemaailmset organisatsiooni, vaid on omavahel ammu lõhenenud ja killustunud, lähtuvad erinevatest traditsioonidest ning märkimisväärseid erinevusi esineb juba erinevate harude aluspõhimõtetes ja tõekspidamistes. See on lihtsalt teatud klubilise tegevuse vorm, vürtsitatud müstitsismiga, mille mõju ühiskonnale võib olla mõnes riigis suurem, mõnes väiksem.

Väita, et maailma valitsevad vabamüürlased, on umbes sama hea kui väita, et seda teevad Trilateraalne komisjon või Bilderbergi grupp, aga samas ei maksa siiski laskuda ka teise äärmusesse ja neid täiesti tähtsusetuteks kuulutada.

Vabamüürlastega tasub hoida häid suhteid ju juba kasvõi ainuüksi selleks, et propageerida nende hulgas konstruktiivseid ideid, nagu seda teeb näiteks NDA Prantsusmaal, sest muidu võivad ju hakata domineerima destruktiivsed tungid, mis on põhjustanud maailma ajaloos inimkonnale juba niigi väga palju kannatusi.

Allikas ja lisainfo: Infopartisan

Toimetas: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt