Loeng: Tõde 9/11 kohta hakkab selguma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. mai 2013 kell 12:46Ohio ülikoolis läbiviidud uuringust selgub, et kolmandik USA elanikest ei usu 9/11 ametlikku versiooni, kuna sellega seoses on tekkinud väga palju vastamata küsimusi ja üha enam avalikustatakse tõendeid. Ka kodanike õiguste ja vabaduste piiramise järjepidev kasv paljudes riikides seab valitsuse seisukohad kahtluse alla.

 

9/11 sündmustele järgnesid nii Ühendriikide majandusele kui ka inimeludele hävitavalt mõjunud ennetavad sõjad, mille abil USA haaras kindlama kontrolli naftavarude ja teiste varade üle vastavates piirkondades, tugevdades samas järelevalvet oma kodanike üle.

Terrorismi tõkestamise sildi all võtab valitsus vastu inimvabadusi piiravaid seadusi ning massimeedia kaudu külvatakse elanike hulgas hirmu, mis paneb inimesed nõustuma peaaegu kõigega. Aga võib-olla pole islami terroristid kaugeltki nii tõsine oht, nagu valitsused ja massimeedia pidevalt rahvale kinnitada püüavad?

Aina enam on inimesi, kes ametlikku varianti New Yorgi katastroofi kohta enam ei usu – ja enam pole tegu üksnes “hullude vandenõuteoreetikutega”, nagu valitsus neid kutsub. Erinevad inimesed – erineva elukogemuse, hariduse ja sotsiaalse staatusega – on seadnud kahtluse alla 9/11 toimumise põhjused, sest ilmselgelt midagi siin ei klapi.

Daniele Ganser on üks neist inimestest, kes on algusest peale kahelnud 9/11 ametlikus versioonis. Ganser on Šveitsi ajaloolane ja lähiajaloo professor Baseli ülikoolis, kes on põhjalikult uurinud 2001. aasta 11. septembri teemat, soovides välja uurida, mis tol hommikul tegelikult juhtus ja mis oli WTC tornide kokkuvarisemise põhjuseks. Tema järeldused ei kattu 9/11 ametliku versiooniga ega ka sellega, et rünnaku taga olid islami terroristid.

Ganser esitles allolevat videot 2012. aastal, kirjeldades oma tähelepanuväärseid leide ja avaldades julgelt oma arvamuse juhtunu kohta. See on väga võimas loeng – kui sa soovid 9/11 teema kohta rohkem teada saada, siis vaata allolevat videot.

 

Allikad: Rise Earth, Activist Post

Foto: Activist Post

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt