Linnavõim versus kodanikualgatus: vangi rehvidest aiakujunduse eest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuli 2013 kell 21:04Kui Sugar Creeki elanik Toni Shelton avastas nutika viisi, kuidas vanu autorehve taaskasutada, arvas ta, et teeb midagi head keskkonna jaoks. Kuid linnavõimudele ei avaldanud tema tegevus muljet ning nad tegid ettekirjutuse taimede istutamiseks mõeldud rehvilasu ära koristada.

 

“Ma olen väga huvitatud taaskasutamisest ja suur isetehtud asjade fänn, aga nad (linnavalitsus – toim.) teatasid pikemalt selgitamata, et rehvid tuleb ära koristada,“ ütles Shelton uudistekanalile KCTV. “Ma selgitasin neile, et kavatsen rehve edaspidi kasutada peenratena, aga nad ütlesid, et rehvide hoidmine maja juures ei ole lubatud.“

Linn väidab, et rehvid kujutavad endast sääsemagnetit, alandades mitte ainult Sheltoni kinnisvara väärtust, vaid ka kõrvalolevate majade oma. Ent Sugar Creeki politseiülem Herb Soule ütles, et probleem ei ole mitte rehvide kasutusviisis, vaid nende suures koguses.

Shelton täitis osaliselt linna ettekirjutuse, toimetades osa kasutamata rehvidest silma alt ära, hoiustades neid vanas kaubikus, kuid ta pole eemaldanud oma krundilt kõiki rehve, kuna ütleb, et see annab tema lastele valet eeskuju. “Ma ei taha, et mu lapsed näeksid, et annan järele milleski, millesse ma siiralt usun,“ ütles Shelton, kes möönab, et rehvidest peenrate lõplikuks viimistlemiseks (nagu juuresoleval fotol – toim.) kulub tal veel aega.

Samuti keeldub ta trahvi maksmast, sest ei tunne, et oleks midagi valesti teinud. KCTV sõnul on naine valmis isegi vanglakaristust kandma, et oma õigusi kaitsta. “Kohtuistung toimub Sugar Creeki linnakohtus järgmisel nädalal,“ teatas KCTV, lisades, et Sheltoni kinnisvara heakord “ei ole vastuolus ühegi munitsipaalseadusega.“

 

 

Allikad: Infowars, KFVS12

Foto: conspiracyhub.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt