USA võimud jälgivad internetis mitmesaja sõna kasutamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 22:23USA sisejulgeolekuministeerium (DHS) oli mai lõpus sunnitud avaldama nimekirja sõnadest, mida nad kasutavad sotsiaalmeedia ja veebilehekülgede jälgimiseks, et avastada märke (terrori)ohtudest. Nimekirjas on üsna mõistetavad sõnad nagu rünnak, Al Qaeda, terrorism, kuid ka pealtnäha süütuid sõnu nagu sealiha, pilv, meeskond või Mehhiko.

 

Nimekiri avaldati informatsioonivabaduse taotluse alusel ja heidab valgust sellele, millistel alustel valitsuse analüütikud ohte otsides internetti läbi kammivad. DHS-i väitel ei ole nad huvitatud millestki muust kui tõelise ohu kindlakstegemisest, kuid n-ö ohtlike märksõnade suur hulk laseb aimata, milliseid andmemassiive tegelikult läbi töötatakse. Samuti pole nad huvitatud ainult terroristidest, vaid otsitakse ka tõendeid looduskatastroofide, haiguspuhangute, avalike tulistamiste ning narkootikumide ja illegaalidega seotud suurematest arengutest.

DHS nõustus pärast otsisõnade avalikustamist, et sõnad võivad vajada ülevaatamist ning et praegu võib nende huviorbiiti sattuda liiga palju postitusi, mis otseselt nende mure ei peaks olema.

 

Vaata täielikku nimekirja sõnadest originaalartikli lõpust.

 

Allikad: Daily Mail, Geek.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt