Miljardäripoiste klubi ja nende võlts-kosmoseprogrammid, II osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2016 kell 22:580Kuna valitsuste ja riiklike organisatsioonide usaldusväärsus rahva seas on kukkunud rekordmadalale tasemele kõikjal üle maailma, on süsteem välja käinud uue meetodi. Selleks on kogu tegevuskava vaikselt ümber mängimine erakapitalil põhinevatele ettevõtetele, sest kellele ikka need bürokraate täis riigiasutused nii väga meeldivad? Näiteks, mis puudutab kosmost, siis NASA on samm-sammult hakanud oma tegevuskava kokku tõmbama ja tema asemel on koha sisse võtnud erakätesse kuuluv kosmosetranspordiettevõte SpaceX, mille tegemistest saab peavoolumeedias pidevalt kuulda. SpaceX-i juht Elon Musk on aga kergitatud lausa ebajumala staatusesse ja tema abiga on idee kosmosevallutamisest suudetud nooremale põlvkonnale edukalt pähe määrida. Artikli esimest osa saad lugeda siit.

 

SpaceX-i aerodünaamiliselt võimatud manöövrid ja videovõltsingud

Meile öeldakse, et SpaceX ja Elon Musk on välja töötanud uue põlvkonna raketi, mis on võimeline Maa peale tagasi maanduma püsti olekus nagu pliiats. Esmapilgul tundubki see kõik väga põnev, aga nõnda pimesi uskuda kõike, mida meile näidatakse, tähendab, et me ei mõtle kriitiliselt ja oleme langenud mõistusekontrolli ohvriks.

See, mida me siin näeme, ei ole aerodünaamiliselt võimalik. Saatsin selle SpaceX-i püstiselt maanduva raketivideo ühele tuttavale, kes ei tea lamedast Maast ega kosmose võltsimisest mitte midagi ja küsisin, kas see video on ehtne või on tegu arvutis tehtud lavastusega. Ta ütles kohe, et tema arvates on see ilmselgelt võltsing. Kui rakett hakkab u 30-kraadise nurga all maanduma, siis on tal vähem tõukejõudu ja ta peaks lihtsalt ümber kukkuma. Selline maandumine saaks olla võimalik ainult juhul, kui ta tuleks alla langevarjude abiga, mis oluliselt raketi kiirust vähendaks. Selleks, et nõnda tagurpidi maanduda, peaks objekti alumine osa olema laiem kui ülemine. Tegelikult nad lihtsalt naeravad meile näkku, kuivõrd rumalad me oleme. See on sama nagu 11. septembri terrorirünnakutega, kui meile öeldi, et lennuk sõitis sisse Pentagoni, aga lennuki tiivad ei jätnud mingeid jälgi seintesse. Väidetavalt murdusid need tiivad kokkupõrkel küljest ja lendasid koos lennukiga pisikesest august sisse. Tegu on inimeste programmeerimisega mitte usaldama oma tajusid ja loogilist mõtlemist.

Kus on kõik amatöörkaadrid nendest püstimaanduvatest rakettidest? Tänapäeval on kõigil nutitelefonid, aga internetist ei leia me mitte ühtegi amatöörkaadrit püstimaanduvatest ja aerodünaamiliselt võimatuid manöövreid tegevatest rakettidest. Mine Youtube’i, kirjuta „SpaceX landing” ning vaata, mitu amatöörvideot leiad. Kriitilise pilguga vaadates ajavad need videod muigama, sest tegemist on täiesti läbinähtava CGI arvutiefektiga. Te vaatate filmi või videot, aga mitte reaalsust.

Selleks, et võltsingut korralikult varjata, on SpaceX teinud kavala sammu ja teatanud, et neil on odavam oma rakette maandada merel droonalustele, mitte mandril, nagu seda on seni tehtud. Nad väidavad, et merel maandumine ei ole nii keeruline kui Maa peal maandumine. Tagasi Maale tulemiseks peab Falcon 9 kasutama kütust, mis jäi alles õhkutõusmisel. Selleks, et kõik õnnestuks, peab rakett aeglustama, keerama ennast õhus ümber ja taastama vertikaalse ja horisontaalse distantsi, et jõuda tagasi maandumisplatsile. See kõik nõuab palju kütust. Argument on, et ookeanidel maandumine pole nii keeruline. SpaceX-i droonlaev saab ennast positsioneerida ideaalselt vastavalt raketile ja nõnda ongi kõik lihtsam kui mandril, sest distants on väiksem ja kütust kulub vähem. Tegelik põhjus, miks nad maanduvad vette, peitub selles, et siis ei näe keegi pealt, mis toimub.

Kriitiliselt mittemõtlevale inimesele on SpaceX ideaalne valik, sest suudetud on likvideerida mitmed probleemid, aidates raketti odavamaks teha. Lisaks on SpaceX lahe, nooruslik, roheline jne. Justkui tagurpidi maanduv rakett oleks kütusekogust silmas pidades odavam valik kui langevarjudega tagasi maa peale langev rakett? Tuleb silmas pidada, et just SpaceX peab rohkem kütust kaasa võtma kui möödunud põlvkonna raketid, seega on SpaceX kallim variant. See kõik on nonsenss, aga kuna enamik inimesi ei oska asjakohaseid seoseid leida, siis selline mudel toimib. Tuletagem meelde, et aastakümneid kestnud kosmosesüstiku programmis öeldi meile, et süstikud on hõljukid ja seega väga ökonoomsed. Videotes on aga selgelt kuulda ja näha, et tegemist on lennukitega, mis kasutavad mootoreid, seega pole tegemist hõljukitega. 

SpaceX-i raketid maanduvad merel

SpaceX-i raketid maanduvad merel

 

Nad väidavad, et see 50-tonnine ja 44 meetri kõrgune rakett suudab tagurpidi maanduda liikuva aluse peale suure tuule ja lainetusega. Ta maandub nagu pliiats, kasutades pisikesi külgedel asuvaid stabilisaatoreid, see kõik toimub tormisel ookeanil, liikuval alusel ja samal ajal Maa pöörleb 1600 km/h. Me näeme, et kui 50-tonnine rakett maandub vees olevale alusele, siis see ei mõjuta laeva üldse, mis sest, et 50 tonni raskust tuli sekundiga juurde. Me näeme raketti viltuses asendis õhus stabiilsena seismas – see on vastuolus igasuguse loogilise mõtlemise ja füüsikaseadustega.

Me näeme, et lained, mis on all kaadris, on sama suured kui ülemises osas. Aga see alus on väidetavalt jalgpalliväljaku suurune. Kus on horisont? See on lavastatud kaader. Rakett maandub u 30-kraadise nurga all, aga mis teda otseks lükkab? Mootor ei muuda oma asendit ning tuli ja suits, mis välja tuleb, ei muuda samuti oma asendit.

Mis hoiab seda raketti stabiilsena püsti? Mis takistab tal ümber kukkumast samal ajal, kui talle mõjuvad keskkonnategurid nagu tuul ja raketi alt tulevad leegid? See on solvang inimeste intelligentsile. Neid videoid on uuritud kaadri haaval ja on ilmselge, et mõnes kohas on kasutatud tagurpidi võtteid video kokkulõikamisel. Videotes on selgelt näha, et mõned sekundid oleksid justkui puudu, aga heli läheb edasi õigesti. Täpselt maandumise hetkel lõigatakse videot ja vahetatakse kaadrit. Ühes videos on näha, et raketimootorist välja tulev suits on ilmselgelt arvutiga tehtud ja meenutab 1980-ndate märulifilmide eriefekte. Teises videos on näha, kuidas päevast saab sekundiga öö. Kes seda jama usub?


SpaceX 2 sekundit enne starti (õues on veel valge)

SpaceX 2 sekundit enne starti (õues on veel valge)

SpaceX 10 sekundit pärast starti (saabunud on öö)

SpaceX 10 sekundit pärast starti (saabunud on öö)

Kuu peatub, kui SpaceX satelliite välja laseb

Kuu peatub, kui SpaceX satelliite välja laseb

 

Soovitan huvilistel vaadata Youtube’is videot, kus SpaceX viib orbiidile satelliite. Me näeme kosmoselaeva kaadris tagaplaanil Kuud, aga iga kord, kui satelliit kosmosesse lastakse, jääb Kuu liikumine seisma; satelliit jääb laevast maha oma orbiidile ja kui ta jõuab piisavalt kaugele, hakkab Kuu edasi liikuma – see on ilmselge võltsing, mida ei saa mitte kuidagi muud moodi välja vabandada.

Kes oskab vaadata, saab kohe aru, et SpaceX võltsib kosmost ja et tegemist on pelgalt teatriga. Näiteks SpaceX-i 8. aprillil startinud rakett tuli peale kosmosereisi Maale tagasi teistsuguse värvilahendusega.

 

Steve Jurvetson – tüüpiline Elon Muski äripartner

Üllataval kombel on üheks Elon Muski äripartneriks kahtlase taustaga eesti verd Steve Jurvetson, kes kirglikult toetab ja investeerib Muski kosmosevallutamise plaanidesse. Kahtlase all pean silmas seda, et Wikipedia andmetel on Steve Jurvetsoni isapoolne vanavanaisa Voldemar Päts, Eesti esimese presidendi Konstantin Pätsi üks noorematest vendadest. Konstantin Päts oli ju see mees, kes esimese Eesti Vabariigi rahvakeeli lihtsalt maha müüs. Steve Jurvetson on SpaceX-is juhatuse liige.

Steve Jurveston ja Elon Musk võltsivad üheskoos kosmost

Steve Jurveston ja Elon Musk võltsivad üheskoos kosmost

AstroNot Neil Armstrong ja Steve Jurvetson

AstroNot Neil Armstrong ja Steve Jurvetson

Steve Jurvetson ja käpiknukk Obama

Steve Jurvetson ja käpiknukk Obama

5 Steve Jurvetson poseerimas vabamüürlaste zhestiga

Steve Jurvetson poseerimas vabamüürlaste žestiga

 

Loe pikemalt värskest Telegrami paberajakirjast, mis on saadaval kõikjal üle Eesti.Telegram_nr4_esikas

 

Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.