Miljardäripoiste klubi ja nende võlts-kosmoseprogrammid, III osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2016 kell 12:22Sir Richard Branson: Kosmos on keeruline

Artikkel ilmus algselt Telegrami 4. paberajakirjas ja selle I osa saad lugeda siit ning II osa siit.

 

Branson rajas oma kosmosereiside kompanii Virgin Galactic aastal 1999. Peatselt teatas Branson, et eraisikutele hakatakse võimaldama kosmosereise alates 2007. aastast. Virgin Galacticu rajamisest on möödas üle 16 aasta, aga selle aja jooksul pole suudetud saavutada isegi mitte maalähedase orbiidi lendusid. NSVL saatis oma esimese satelliidi ehk Sputniku taevasse aastal 1957, ainult kuu aega hiljem saadeti kosmosesse juba esimene elusolend, koer nimega Laika. Laika lasti üles Sputnik 2 satelliidiga, mida rahvasuu kutsus nimega Mutnik. Kuigi räägiti, et Laika lahkus elavate seast vaikselt ja rahulikult peale nädala möödumist kosmoses, teatati aastakümneid hiljem, et Laika hukkus tegelikult juba paari tunni möödudes paanika ja ülekuumenemise tagajärjel. Sputnik 2 jätkas Maa orbiidil tiirlemist mitu kuud ja põles ära, kui ta aprillis 1958 Maa atmosfääri tagasi sisenes.

Aastal 1961 teatas USA president John F. Kennedy, et aastakümne lõpuks plaanitakse esimene inimene saata Kuule. See tähendas ligi 400 000 km pikkust kosmoselendu Kuule, Kuule maandumist, Kuult õhkutõusmist ja turvaliselt tagasitulekut Maale. Apollo 11 suutis selle kõik saavutada 1969. aastal ja seda kõike tänapäeva mõistes ürgse tehnoloogiaga. Tolle ajastu kõige moodsam tehnoloogiline mänguasi oli Etch A. Sketchi mehaaniline joonistustahvel, mis võ

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt