Endine NASA tellimustööline: Maalisin ja võltsisin NASA jaoks pilte kosmosest ja planeetidest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2015 kell 14:59mathew powerland 461023_10151411214970055_1198106633_oKanadast pärit Mathew Boylan, kunstnikunimega Mathew Powerland, teatas 2006. aastal, et kõik NASA avaldatud pildid avakosmosest ja meie väidetavalt ümmargusest koduplaneedist Maa on joonistatud ja töödeldud võltsingud, mille eesmärk on varjata tõde, et Maa on lame. „Maailma eliit koostöös NASA ja sõjaväega varjavad meie eest suuri maa-alasid. Maa pole mitte ainult lame, vaid ka oluliselt suurem, kui meile räägitakse; peale selle on lõunapoolusel lisavalgusallikas, mis viitab teise päikese olemasolule ja täiesti eraldiseisvale maapõueenergia süsteemile. Oluline on mõista, et Maa pindala uurimine lõpetati, kui tekkis eeldus, et me elame suure ümmarguse palli peal, ja ainus, mis veel avastada jäi, oli Antarktika. Reisimine Antarktikale ei tundu esmapilgul olevat sugugi võimatu, kuid peagi mõistad, et seda hiiglaslikku maa-ala turvatakse sõjaväega ning massimeedia on suutnud pahaaimamatut inimkonda ajuloputada, suunates inimeste pilgud üles taevasse, aga mitte üle lõunapooluse. Universumit võltsides ja pannes meid globaalsesse ajatsoonide lõksu, ei oska me aimatagi, et Maa on lame ja ulatub miljonite kilomeetrite kaugusele. Ärgake üles, sest gloobuse jutu rääkijad üritavad teid kõiki omavahel sõdima ajada. Lameda Maa liikumises ei ole ühte liidrit – sina, kes sa seda loed, oledki liider,“ räägib Math Powerland.

 

Math Powerland on kunstnik, muusik ja lavakoomik, kes avas oma Youtube’i konto 2011. aastal ja pani sellele nimeks TheNASAchannel (NASA kanal), eesmärgiga levitada infot selle kohta, et Maa on lame. 2011. aastal oli Youtube’is ainult viis videot, mis keskendusid lameda Maa teooriale. Powerland väidab, et töötas aastaid tagasi NASA heaks, joonistades ja võltsides tellimustööna pilte avakosmosest, mis hiljem avaldati maailmale uute avastatud planeetide pähe. Allajärgnev on TheNASAchannelis 2012. aasta juulis avaldatud intervjuu Math Powerlandiga.

 

Mis on sinu lugu ja mis teeb sinust Maa kuju spetsialisti?

Kui ma räägin sulle 500 aastat järjest ühte lugu, mida pole võimalik mitte kuidagi tõestada ja kui siis ühel hetkel selgub, et see lugu pole üldse tõsi, siis kas sa ütleksid seda teistele?

 

Väga hea küsimus…

Siin on palju mängus. Kõikjal on igasuguseid teadlasi, 500 aastat on õpitud ülikoolides – Darwini evolutsiooniteooria, kust me pärineme jne. Kui selgub, et nad on meile kõik need aastad valetanud Maa kuju kohta, siis kukub kõik eelmainitu kokku. Samuti puruneb ka arvamus, et kõigile ei jagu Maa ressurssidest, kui selgub, et Maad on tegelikult palju rohkem ja maavarasid samuti.

 

Mis haridus sul on?

Olen iseõppinud kunstnik, hakkasin maalima juba 3-aastasena. Juba väga varajases nooruses üritasin jäljendada ja maalida pilte nii, et need meenutaksid reaalsust. Mul oli lausa fetiš maalida foto järgi pilt ja lasta sõpradel ära arvata, kumb on foto. Ja kui me räägime kosmosest tehtud fotost Maast, siis pole mitte kellelgi võimalik minna kosmosesse vaatama, kas Maa on tegelikult ka selline, nagu seda meile näidatakse.

 

Seega, NASA palkas su mitte sinu astronoomiliste teadmiste, vaid sinu kunstiande tõttu…

Neile meeldis see, kuidas ma suutsin joonistada nii, et see tundus täiesti reaalsena. Nad palkasid mu, kui olin lõpetanud ülikooli Kanadas.

 

Milline oli su töö NASA-s?

Alguses saadeti mulle igasuguseid näidiseid, kujutisi ja tekstuure, juhendades mind selles osas, milliseid efekte ma peaksin kasutama. Aeg-ajalt helistas mulle mees, kes juhtis NASA fotoosakonda ja palus mul näiteks timmida valgust fotodel. Nad saatsid mulle näiteks foto mõnest taevakehast ja palusid, et muudaksin seda nii, et valgus tuleks teisest suunast. Seega pidin ma muutma ka varje, et kõik tunduks ehe. See oli freelance-töö, sest ma tegelesin ju pettusega ega olnud otseselt NASA palgal.

 

Mis sai edasi?

Olin teinud neile tööd umbes aasta, kui üks NASA osakond korraldas peo Hamptonsis, kuhu olid kutsutud paljud inimesed, kellega ma koos töötasin, lisaks oli seal üks mees kaitseministeeriumist, kes oli ise tuntud astrofüüsik ja tegeles ka fotorealismiga. Kell oli umbes üks öösel, kui meil kadus järsku elekter ära. Ühel hetkel läks vestlus kuidagi GPS-i ja Antarktika peale ja keegi tegi nalja, et peaks minema GPS-iga vaatama, kuhu elekter kadus. Selle peale vastas teine mees, et kui ta läheb väga kaugele, siis ta enam tagasi ei tule. Ma küsisin, et mis mõttes ei tule tagasi. Ta vastas, et seal kaugel GPS ei tööta. Ma küsisin, et miks ei tööta, kas seal on liiga külm või midagi sellist. Ta vastas, et Maa on lame ja GPS igale poole ei ulatu. Selle peale hakkasid kõik naerma ning minu otsene ülemus vaatas mulle kummalise muigega otsa, jälgides, kuidas ma sellele reageerin. Toas süüdati küünlad ja mu ülemus võttis kriidi ning visandas põrandale kõik mandrid. Ta seletas, et kogu füüsika, energia liikumine jmt funktsioneerib inimeste eest varjatud teaduses, öeldes, et kõike tekitab temperatuur. Ta ütles, et Einstein ja Hawking arvavad, et Universumi eksisteerimiseks on vaja energiat, massi ja ruumi, kuid tegelikult on määrav hoopis temperatuur. Ta seletas, et Maa on lame ning joonistas põrandale ÜRO embleemi. Ma arvasin, et nad teevad minu kulul nalja, et vaadata, kas ma jään uskuma. Tol õhtul jäidki nad kõik rääkima, et Maa on lame. Ja nad ei naernud selle peale, et mina ei saa kõigele pihta, vaid selle üle, et keegi ei tea, et Maa on lame.

Järgmised kaks nädalat, iga kord, kui ma nägin Maa fotot või gloobust, mõjus see mulle nagu maal või logo. Siis hakkasin uurima kosmosest tehtud pilte Maast ja avastasin, et need on kõik arvutiga tehtud – mida rohkem ma neid vaatasin, seda rohkem meenutasid need mulle multifilmi. Miks on Aafrika niivõrd pruun ja teine kontinent üliroheline? Kas ma ei peaks neid nägema läbi sinise atmosfääri? Ja kui enamik Maast on kaetud veega, siis miks ta ei peegelda tumedat kosmost, vaid on ilus sinine? Mida rohkem ma ise seda teemat uurima hakkasin, seda enam jõudis mulle kohale, et kolleegid NASA-st ei teinudki nalja.

 

Miks nad sulle seda sinu arvates üldse rääkisid?

Neil olid tulekul uued Marsiga seotud projektid ja ma arvan, et nad tahtsid näha, kas ma lähen nendega kaasa. Eks nad jälgisid mind, et aru saada, kas ma olen nõus kaasa mängima ja osalema järgmistes fotolavastustes.

 

Kas nad kõik olid lamedast Maast teadlikud?

Jah. Nad olid ise ka kõik NASA-s ja USA Kaitseministeeriumis kõrgetel positsioonidel. Ma uurisin asja edasi ja avastasin, et kõik tõendid sellest, et meie Maa on ümmargune, on meile ette söödetud massimeedia ja NASA kaudu. Olgu selleks Kuu missioonid või mõni muu avastus. Kui USA astronaut John Glenn käis maailmaturneel reklaamimas Kuu missiooni, kinkis ta Inglise kuningannale Kuu pealt toodud kivikesi. Kuninganna aga annetas need ühele muuseumile Amsterdamis, kuid paar aastat tagasi avastati, et need polnudki mitte Kuu pealt tulnud kivid, vaid kivistunud puutükk.

 

 

Kuidas sa selle teadmisega edasi NASA-s töötada suutsid?

Ühel hetkel ei saanud ma nendega enam ühendust. Telefoninumbrid kas ei töötanud või vahetati ära ja kui ma nad lõpuks kätte sain, ütlesid nad, et nad ei tunne mind. Kui ma küsisin oma kolleegide kohta, siis öeldi, et sellised inimesed NASA-s ei tööta. Ehk nad üritasid teha minust hullu, kes kujutab asju ette.

(–)

Inimesed kummardavad NASA avaldatud maale kui mingit religiooni. Meil ei ole võimalik näha Maad nii kaugelt, et teha pilt, aga inimesed võtavad seda iseenesestmõistetavalt. Keegi ei lähe poolustele vaatama, kas Maa on ümmargune. Lõunapoolus ongi see, mis hoiab kogu vandenõud koos, sest lõunapoolus on 360-kraadine ring meie ümber. See on sama võimas, kui avastada uus planeet või teada saada, kuidas teadus tegelikult toimib.

 

Miks sa sellest avalikult räägid? Mõned arvavad, et sa teed seda tähelepanu saamiseks.

Sest ma kaitsen end niiviisi. Mida rohkem inimesi minust kuuleb, seda rohkem (armu)aega ma saan. Mida rohkem inimesi lamedast Maast kuuleb, seda paremini läheb ühiskonnal. Põhimõtteliselt põhineb inimeste reaalsuspilt sõjaväelt saadud infol. Niimoodi ei saa enam jätkuda. Sõjavägi tegeleb rahvaste lõhestamise ja maade vallutamisega, luues pidevalt eugeenikute sündmusi nagu sõjad. Selle asemel, et lasta inimestel omavahel võidelda ja sõdida või siis lihtsalt nad rivvi panna ja maha lasta, võiksid nad öelda, et Maad on veel.

 

Kas sa arvad, et sa reageerisid sellele nii, nagu NASA tahtis, et sa reageerid?

Ma arvan, et nad lootsid, et naeran selle peale ja mängin nende mängu enda teadmata edasi, et vaadata, kui kaugele sellega minna saab. Võimalik, et nad oleksid tahtnud mind kasutada näiteks aitamaks lavastada võltstulnukate invasiooni, segades ulmelisi visuaale androidide tehnoloogiaga või nanotehnoloogiaga ja kuvada taevasse hologramme.

 

Sa teenid elatist lavakoomikuna, kuidas me saame sind tõsiselt võtta?

Võib-olla ongi konks selles, et te ei võtaks mind tõsiselt ja see kõik on üks näitemäng. Nõnda lastakse mul öelda, mida iganes ma tahan.

 

Kuidas sa seda kõike ise praegu võtad?

See on minu jaoks üpris naljakas mitmel tasandil. See on nende jaoks naljakas, sest nemad naeravad kõigi üle. See on minu jaoks naljakas, sest ma saan naerda nende üle, kuna neil ei tule maailma lollitamine enam nii lihtsalt välja. Ma naeran ka siis, kui peavoolu teadlased kuulevad mu juttu ja haaravad ahastuses kahe käega peast kinni. Ma naeran nende tobedate solvangute ja kommentaaride ning usuhullude reaktsioonidele üle.

Mathew Powerland 523730_10151418833155055_1813017578_n

 

Kuidas sind solvatakse?

Tüüpiline solvang on see, et ma paneks oma fooliummütsikese pähe. Nad arvavad, et nad on originaalsed. Ma lasen avalikult üles minna ainult arukatel kommentaaridel, sest ma tahan tekitada arutelu. Ma ei taha usuhulle, Star Treki fänne, Einsteini heliotsentrilise teooria friike, kes kordavad ainult seda, mida neile koolis pähe tuubiti. Ma ei taha, et mind solvavad sellised inimesed, kes ise asju ei uuri ja ise kusagil käinud pole. Mind on ka ähvardatud ja see ei meeldi mulle sugugi.

 

Kuidas sa sellega toime tuled?

Ma suhtun neisse kui fanaatikutesse. Fanaatik reageerib irratsionaalselt ja ülimalt negatiivselt emotsionaalselt, kui ta peab hakkama oma tõekspidamistes kahtlema. Ma ootan hetke, kui ususümboli gloobuse aeg saab ümber.

 

Miks sa pead gloobust ususümboliks?

Gloobuse puhul on tegu põlvest põlve pähe tambitud teooriaga, mida keegi ise reaalselt uurinud pole. NASA töötajad kirjutavad kõik alla karmile vaikimisvande lepingule. Minu ülesanne oli luua pilte kosmosest, paigutada pildil planeete jne vastavalt NASA soovile. Samamoodi nagu Kubrick tegi oma filmi („2001“: Kosmoseodüsseia (1968) – toim.) sedavõrd reaalse juba aasta enne seda, kui „päriselt“ kosmoses ära käidi. Siin maailmas on kõik imiteeritud. Raha on joonistatud. Sinu mõistust enim kontrollivad asjad on joonistatud. Ühedollariline, mündi peal olev kuninganna, lipud ja siis on meil ka veel üks ümmargune kujund, mida kõik kummardavad. Mina nimetan seda pimesi kummardamiseks, sest tegemist on ikoonilise kujundiga, mida mitte keegi pole päriselt ise näinud. Samamoodi on ikoonilised sümbolid näiteks Jeesus Kristus või Jumal.

Olen oma treenitud silmaga võimeline ära nägema vastuolusid meile esitatud NASA piltidelt ja videotelt, kust näeme, et Maa gaasiline atmosfäär, mis peaks peegeldama tumedat süvakosmost, peegeldab meile hoopis kristallselgeid pruune ja rohelisi kontinente ning imekauneid siniseid ookeane. See on ebareaalne. NASA on avaldanud ka väidetavalt satelliitidelt filmitud timelapse-kaadrid Maa pöörlemisest 3D-graafikas, aga nendes kaadrites näeme, et pilved ei liigu ega võta uusi vorme. Kuidas on see võimalik, kui Maalt vaadates näeme, et pilved liiguvad kogu aeg ja võtavad uusi kujusid? Vastus: need kaadrid ja fotod on kõik lavastatud!

 

NB! Artikkel ilmus algselt Telegrami ajakirjas nr 1, kus leiab lisaks veel kolm lameda Maa teooriat käsitlevat artiklit: “Kõikide vandenõude ema – lameda Maa teooria”, “Mark Sargent: NASA ja kõik teised kosmoseprogrammid varjavad meie eest tõde lamedast Maast” ning “Lameda Maa uurija Eric Dubay purustab kõik müüdid heliotsentrilisest maailmapildist”.

Allikad: Math Powerlandi Facebook, TheNASAchannel

Fotod: Math Powerlandi FB, theflatearthsociety.org

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt