Endine NASA tellimustööline: Maalisin ja võltsisin NASA jaoks pilte kosmosest ja planeetidest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2015 kell 14:59mathew powerland 461023_10151411214970055_1198106633_o

Foto: erakogu

Kanadast pärit Mathew Boylan, kunstnikunimega Mathew Powerland, teatas 2006. aastal, et kõik NASA avaldatud pildid avakosmosest ja meie väidetavalt ümmargusest koduplaneedist Maa on joonistatud ja töödeldud võltsingud, mille eesmärk on varjata tõde, et Maa on lame. „Maailma eliit koostöös NASA ja sõjaväega varjavad meie eest suuri maa-alasid. Maa pole mitte ainult lame, vaid ka oluliselt suurem, kui meile räägitakse; peale selle on lõunapoolusel lisavalgusallikas, mis viitab teise päikese olemasolule ja täiesti eraldiseisvale maapõueenergia süsteemile. Oluline on mõista, et Maa pindala uurimine lõpetati, kui tekkis eeldus, et me elame suure ümmarguse palli peal, ja ainus, mis veel avastada jäi, oli Antarktika. Reisimine Antarktikale ei tundu esmapilgul olevat sugugi võimatu, kuid peagi mõistad, et seda hiiglaslikku maa-ala turvatakse sõjaväega ning massimeedia on suutnud pahaaimamatut inimkonda ajuloputada, suunates inimeste pilgud üles taevasse, aga mitte üle lõunapooluse. Universumit võltsides ja pannes meid globaalsesse ajatsoonide lõksu, ei oska me aimatagi, et Maa on lame ja ulatub miljonite kilomeetrite kaugusele. Ärgake üles, sest gloobuse jutu rääkijad üritavad teid kõiki omavahel sõdima ajada. Lameda Maa liikumises ei ole ühte liidrit – sina, kes sa seda loed, oledki liider,“ räägib Math Powerland.

 

Math Powerland on kunstnik, muusik ja lavakoomik, kes avas oma Youtube’i konto 2011. aastal ja pani sellele nimeks TheNASAchannel (NASA kanal), eesmärgiga levitada infot selle kohta, et Maa on lame. 2011. aastal oli Youtube’is ainult viis videot, mis keskendusid lameda Maa teooriale. Powerland väidab, et töötas aastaid tagasi NASA heaks, joonistades ja võltsides tellimustööna pilte avakosmosest, mis hiljem avaldati maailmale uute avastatud planeetide pähe. Allajärgnev on TheNASAchannelis 2012. aasta juulis avaldatud intervjuu Math Powerlandiga.

 

Mis on sinu lugu ja mis teeb sinust Maa kuju spetsialisti?

Kui ma räägin sulle 500 aastat järjest ühte lugu, mida pole võimalik mitte kuidagi tõestada ja kui siis ühel hetkel selgub, et see lugu pole üldse tõsi, siis kas sa ütleksid seda teistele?

 

Väga hea küsimus…

Siin on palju mängus. Kõikjal on igasuguseid teadlasi, 500 aastat on õpitud ülikoolides – Darwini evolutsiooniteooria, kust me pärineme jne. Kui selgub, et nad on meile kõik need aastad valetanud Maa kuju kohta, siis kukub kõik eelmainitu kokku. Samuti puruneb ka arvamus, et kõigile ei jagu Maa ressurssidest, kui selgub, et Maad on tegelikult palju rohkem ja maavarasid samuti.

 

Mis haridus sul on?

Olen iseõppinud kunstnik, hakkasin maalima juba 3-aastasena. Juba väga varajases nooruses üritasin jäljendada ja maalida pilte nii, et need meenutaksid reaalsust. Mul oli lausa fetiš maalida foto järgi pilt ja lasta sõpradel ära arvata, kumb on foto. Ja kui me räägime kosmosest tehtud fotost Maast, siis pole mitte kellelgi võimalik minna kosmosesse vaatama, kas Maa on tegelikult ka selline, nagu seda meile näidatakse.

 

Seega, NASA palkas su mitte sinu astronoomiliste teadmiste, vaid sinu kunstiande tõttu…

Neile meeldis see, kuidas ma suutsin joonistada nii, et see tundus täiesti reaalsena. Nad palkasid mu, kui olin lõpetanud ülikooli Kanadas.

 

Milline oli su töö NASA-s?

Alguses saadeti mulle igasuguseid näidiseid, kujutisi ja tekstuure, juhendades mind selles osas, milliseid efekte ma peaksin kasutama. Aeg-ajalt helistas mulle mees, kes juhtis NASA fotoosakonda ja palus mul näiteks timmida valgust fotodel. Nad saatsid mulle näiteks foto mõnest taevakehast ja palusid, et muudaksin seda nii, et valgus tuleks teisest suunast. Seega pidin ma muutma ka varje, et kõik tunduks ehe. See oli freelance-töö, sest ma tegelesin ju pettusega ega olnud otseselt NASA palgal.

Mis sai edasi?

Olin teinud neile tööd umbes aasta, kui üks NASA osakond korraldas peo Hamptonsis, kuhu olid kutsutud paljud inimesed, kellega ma koos töötasin, lisaks oli seal üks mees kaitseministeeriumist, kes oli ise tuntud astrofüüsik ja tegeles ka fotorealismiga. Kell oli umbes üks öösel, kui meil kadus järsku elekter ära. Ühel hetkel läks vestlus kuidagi GPS-i ja Antarktika peale ja keegi tegi nalja, et peaks minema GPS-ig

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt