Lameda Maa uurija Eric Dubay purustab kõik müüdid heliotsentrilisest maailmapildist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2015 kell 15:01001

Foto: erakogu

Eric Dubay (32) on üks juhtivatest häältest lameda Maa teooria ringkonnas. Kuigi Eric sündis USA-s, elab ta juba aastaid Tais, kus ta õpetab joogat ja wing-tsun’i võitluskunsti. Ta on anarhist ja vegan ning on kirjutanud ka mitmeid raamatuid, teiste seas “The Flat Earth Conspiracy“ (Lameda Maa vandenõu), milles ta seletab, kuidas maailma on sajandeid süstemaatiliselt ajupestud ja ideoloogiaga läbi immutatud, et veenda meid uskuma, et Maa on ümmargune ning tiirleb ümber Päikese. Artikkel ilmus täiskujul Telegrami 1. paberajakirjas, avaldame online´is selle lühendatud versiooni.

 

Eric Dubay on erinevaid vandenõuteooriaid uurinud üle kümne aasta: lameda Maa teooriaga puutus ta kokku viis aastat tagasi ning tuli laiema avalikkuse ette 2014. aasta sügisel, kui ta avaldas lameda Maa raamatu ja esimesed lameda Maa Youtube’i videod, sealhulgas ka dokumentaalfilmi „The Flat Earth Conspiracy“ („Lameda Maa vandenõu“). Käesoleval aastal lükkas Eric uuesti käima „The International Flat Earth Research Society“ (rahvusvaheline lameda Maa uurimisühing – NB! mitte segi ajada „Flat Earth Societyga“ (Lameda Maa Ühing)). Värskelt taasavatud ühingusse kuulub juba üle 500 liikme, nende seas ka astrofüüsikuid.

Artikkel põhineb neljal Eric Dubay käesoleval aastal antud intervjuul: Sage Of Quay Radio Hour, Ball Earth Skeptic Roundtable, Anarchist ja Conspiracy Show, mis kõik on üleval Youtube’is.

 

Mina kuulsin lameda Maa teooriast esimest korda alles kaks kuud tagasi ja esimene reaktsioon oligi, et mis lollus see nüüd siis on… Kuid miski pani mind neid videoid vaatama ja enda suureks üllatuseks tajusin peagi, et see pole sugugi nii naeruväärne teooria. Ma avastasin, et mul on ülimalt raske kui mitte võimatu ümber lükata fakte ja tõestusmaterjale, mida lameda Maa teooria uurijad oma videotes ja ettekannetes esitasid. Toon välja mõned näited, mis lükkavad ümber tõekspidamise, et Maa on ümmargune ja pöörleb.

Meile kõigile on varajasest east saadik õpetatud, et Maa on ümmargune ja tiirleb ümber Päikese ning kui nüüd kuulda, et Maa on hoopis lame ja liikumatu ning kõik taevakehad tiirlevad ümber meie, täpselt nagu vaadates tundubki, siis on see tohutu üllatus. Aga see ei peaks olema üllatus, sest me ju näeme oma silmadega ja meil kõigil on võime loogiliselt mõista, et horisont, mida me näeme, on täiesti lame. Me ei taju, et me liiguksime tohutu kiirusega läbi Universumi, kõik tähed ja tähtkujud on tuhandeid aastaid olnud täpselt samal kohal. Idee, et Maa on lame, tundub meile hullumeelne ainult sellepärast, et meile on lapsest saati pähe tuubitud midagi muud. Meid on programmeeritud naeruvääristama ideed lamedast Maast, aga kui sa hakkad seda ise uurima, siis see ei tundugi enam nii tobe ning austatud organisatsioonid nagu NASA hakkavad paistma üha tobedamana.

Kui me jälgime horisonti, siis on see alati lame ning mida kõrgemale me tõuseme, tõuseb horisont kaasa meie vaatevälja kõrgusele. Kui Maa oleks ümmargune ja sina tõused näiteks õhupalliga üles taevasse, siis peaks horisont jääma paigale. Sa peaksid kallutama oma pead alla, et näha horisonti, mis üha madalamale jääb, kui sina kõrgemale tõused. Aga nii ei juhtu, ükskõik kui kõrgele õhupalle või amatöörrakette lennutatakse, tõuseb horisont

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt