USA-s muutuvad terroriõppused üha sagedamaks ja loomutruumaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2013 kell 19:59Eestis võib küll vahel näha tuletõrjeõppuseid, kus õpetatakse kõiki rahulikult hoonest evakueeruma, elanike treenimine kõiksugusteks rünnakuteks jääb aga aastakümnete taha. USA-s on pärast 9/11 erinevad õppused üsna sagedased. 6293 elanikuga Ohios asuv Rossford korraldas aga õppused, mis pani nii mõnegi kulmu kerkima.

 

Nimelt otsustasid väikelinna ametnikud korraldada näitliku koolibussi kaaperdamise, kasutades “ohvritena” lapsi, kes olid enda arvates hoopis teel ühele üritusele. Õpetajad, administriivtöötajad ja transpordi eest vastutavad ametnikud koguti kokku tühjale parkimisplatsile, kuhu olid viidud toolid ja suur ekraan, millelt nad nägid otsepilti laste pantvangi võtmisest.

Stsenaariumi järgi oli bussis suure relvaga veider mees, kes teismelised teibiga kinni sidus. Kaaperdamine toimus teisel pool linna, kuid buss jõudis lõpuks parkimisplatsile, kus ootas eriüksus, kes bussi kummid katki lasi ja ükshaaval lapsi päästma asus.

“Ma ei teadnud, mis juhtuma hakkab, sest alguses oli ta lihtsalt tavaline inimene ja siis ta tõmbas välja relva ja maski ning pani selle näole. Siis hakkas ta kõiki kinni siduma ja see läks kõik väga hirmsaks,” ütles üks bussis viibinud teismeline. Uudises ei täpsustatud, kui palju koolilapsed enne stsenaariumiga kursis olid, kuid sügava mälestuse said nad kõik.

Telekanal WJRT kajastas sündmust: “Õpilased ütlevad, et see on kogemus, mida nad iial ei unusta ja loodavad, et ei pea enam kunagi läbi elama.”

Üks bussis olnud tüdruk ütles: “On hea teada, et kui see tõesti juhtub, on olemas inimesi, kes seda takistavad.”

Portaal Infowars toob välja, et kõiksuguste terroriohtude kohta tehtavad õppused levivad üha rohkem, ning sellega valmistatakse ette päästetöötajaid kui ka tavalisi kodanikke.

 

 

Allikad: Infowars, Oath Keepers

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt