Sõjaveteran vahistati 9/11-teemalise postituse pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2013 kell 16:37Veidi vähem kui aasta tagasi vahistati endine USA mereväelane Brandon Raub, kes postitas oma Facebooki lehele valitsuskriitilise seisukoha 9/11 kohta, oma kodus ja saadeti ilma süüdistust esitamata politsei ja FBI eskordi saatel psühhiaatriahaiglasse. Kuigi Raub vabastati juba paari päeva pärast, ütleb tema advokaat, et igal aastal vahistatakse sarnastel põhjendamatutel asjaoludel üle 20 000 inimese ja suur hulk nendest vaimuhaigeteks tembeldatud inimestest lihtsalt kaob. Raubi juhtum on üks lugu paljudest.

 

Raubi ema sõnul tulid FBI, salateenistuse ametnikud ja politseinikud nende koju ja küsitlesid teda kõnealuse Facebooki postituste pärast, milles seatakse kahtluse alla ametlik info 9/11 kohta. Mehe käed pandi raudu ja ta toimetati politseiautos psühhiaatriahaiglasse.

Raubi ema ütles lugu kajastanud uudisteportaalile Gather, et tema poeg pääses aasta aega tagasi erru teenistusest Afganistanis ja oli enne seda teeninud ka Iraagis, aga ta ei kannatanud posttraumaatilise stressi käes, mis vaevab väga paljusid endisi sõdureid.

Chesterfieldi politseijaoskonnast öeldi uudisteportaalile, et olukord on “FBI kontrolli all ja nemad osalesid vahistamisel vaid turvakaalutlustel“, ent ühtegi arreteerimise põhjust ajakirjanikele toona ei avaldatud. Raubi ema sõnul oli FBI talle öelnud, et Brandon Raub vahistati, kuna ta solvas politseinikku ja osutas arreteerimisel vastupanu. Ema käest olla küsitud, kas tema pojal on probleeme inimestega suhtlemisel ja väideti, et too kujutab endast ohtu, mida seostatakse terrorismiga. Samas, politsei sõnul ei süüdistattud Raubi politseiniku solvamises ega arreteerimisel vastupanu osutamises.

FBI omakorda väitis, et nende ametnikel pole mingit pistmist Raubi vaimuhaiglasse paigutamisega. Salateenistus kõnealust juhtumist ei kommenteerinud.

 

Vaata videot vahistamisest:

 

Viimased postitused Brandon J Raubi kontolt olid tehtud 15.-16. augustil, nendes ütleb ta, et “ja nad ütlevad, et ta mainis seda NSA-le esimesena“; “mul on tunne, nagu mul oleks kuklas mitu silmapaari“ ning “The Revolution tuleb mulle järele. Mehed on varsti minu ukse taga, et mind ära viia, et saaksin seda juhtida“.

 

Raub postitas 14. augustil 2012 ka alljärgneva video 9/11 sündmustest:

 

ja selle foto:

 

12. augusti postituses ütles ta: “Sinu, sinu laste ja rahvuskaaslaste vastu kavandatakse meeletut kurjust. See on suur. Su valitsus on kuri. Nii lihtne see ongi. Ning ratsavägi on teel.“

Raubi ema ütles, et Brandonile ei esitatud enne kohtuniku ette astumist süüdistust ega loetud ette tema õigusi.

 

 

Allikad: Business Insider 1, Gather, Business Insider 2, Business Insider 3

Foto: www.empowernetwork.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt