Video: Vaatepunktid pandeemiale – vestlus epitsentri medõega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuli 2020 kell 7:14Erin Marie Olszewski on medõde, kes hakkas töö kõrvalt tegelema uuriva ajakirjandusega – viimased paar kuud on ta veetnud koroonapandeemia rindel, kahel radikaalselt erinevas kohas. Kaks haiglat. Üks erahaigla, teine üldhaigla. Üks Floridas, teine New Yorgis.

 

Viimase näol pole tegemist mitte mingi suvalise New Yorgi haiglaga, vaid “epitsentris“ asuva kurikuulsa Elmhursti haiglaga Queensi linnaosas. Kuna ta on viibinud seal, kus registreeriti enim COVID-19 surnuid ja seal, kus kõige vähem, on tal pandeemiast hea ülevaade.

Olszewski sõnul ei tapnud patsiente mitte viirus vaid hoopis arstide ebaadekvaatne tegutsemine. Olszewski kirjelduse kohaselt sattusid Elmhusti haiglasse madala elatustasemega patsiendid, kellele tehti COVID-19 teste. COVID-19 positiivsena pandi kirja kõik – ka need, kelle testid olid negatiivsed. See oli nende patsientide pilet surmarongile.

Erin on teeninud USA armees alates 17 eluaastast, osaledes operatsioonidel Iraagis. Tema tööülesanded hõlmasid muu seas järelvalve pidamist toetuste maksmise ja haiglarajatiste parendamise üle. Seersandina on ta läinud pensionile ning saanud riigilt teenetemedali, 2012. aastal alustas ta tööd tsiviilõena.

Erin on meditsiinilise vabaduse ja teadliku nõusoleku eestkõneleja. Ta asutas Florida Freedom Alliance’i, kuid tänaseks ei ole tal selle organisatsiooniga enam mingit seost.

https://www.youtube.com/watch?v=kmMnApwLzdo

 

Originaalvideo: Journeyman Pictures YT

 

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt