Meeleavaldused üle maailma: tuhanded inimesed protestivad koroonameetmete vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. mai 2020 kell 12:09Saksamaal on viimastel nädalatel olnud tänavatel tuhandeid inimesi, kes nõuavad tagasi oma vabadusi ja vähem nn koroonameetmeid. Põhiõiguste rikkumise vastaseid demonstratsioone korraldati kokku ligi 70 linnas, seal hulgas Stuttgartis, Münchenis, Frankfurdis ja Berliinis.

Teeme väikese kokkuvõtte Saksa demonstratsioonidest ja avaldame videoid ka mujalt maailmast.

 

Saksa politsei teatel on meeleavalduste raames koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõuete (maski kandmine, inimeste arv ja vahemaa hoidmine) rikkumiste eest määratud arvukalt trahve ning paljudes linnades on ka protestijaid vahistatud.

Suurim meeleavaldus toimus Stuttgartis, kus koroonapandeemia eriolukorra tingimuste vastu protesteeris 5000 inimest. Kusjuures algselt registreeriti pool miljonit osalejat, ent nakkuskaitse ja kogunemisvabaduse tasakaalustamiseks piiras linn osalejate arvu 5000 peale.

Palju inimesi tuli kohale ka teistest linnadest, kuid politsei püüdis massi laiali hajutada ja ajada. Meeleavaldajad kandsid riigilippe, rahulippe; karjuti “rahvalik rumalus” ja “valetav ajakirjandus”. Vaid vähesed osalejad kandsid suu-nina kaitset – “Maskikohustus on moodne orjus,” seisis papist plakatil.

Plakati näide: kunagisest loosungist “Don´t give AIDS a chance” on saanud “Don´t give Gates a chance”, väikese vaimuka lisandiga “Don´t pay the “Bill”

Protesti üks algatajatest oli ettevõtja Michael Ballweg, kes teatas meeleavaldusel, et pöördub kogunemisvabaduse piirangute tõttu uuesti föderaalse konstitutsioonikohtu poole.Miljonilinnas Münchenis lubati tänavale vaid 1000 meeleavaldajat, kelle arv täitus juba enne meeleavalduse algust. Lõpuks politsei sinna enam inimesi juurde ei lubanud ja valjuhääldite kaudu paluti registreerimata meeleavaldajatel koju minna. 

 

Kui ohtlikud on koroonakriisi vastu protestijad? Berliinis saatis meeleavaldajaid 1000 politseinikku!

Pealinnas saatis erinevaid meelavaldusi kokku ligi 1000 politseinikku. Ainuüksi Alexanderplatsil toimus samaaegselt neli meeleavaldust, mis olid ümbritsetud punase-valge lindi ning politseinikega. Ametnikud jälgisid, et korraga ei oleks ühes kohas koos üle 50 meeleavaldaja ning inimeste vahele jääks 1,5 m.

Meelt avaldati eriolukorra nõuete ning sundvaktsineerimise vastu. Inimesed kogunesid ka Rosa-Luxemburgi platsi ümbruse tõkete juurde, et protestida hügieenieeskirjade vastu.

Viimased meeleavaldised Berliinis kulgesid politsei sõnul ilma suuremate vahejuhtumiteta – sellest hoolimata vahistati ligi 200 meeleavaldajat, suur osa neist väga robustseid jõumeetodeid kasutades.

 

VIDEOD: meeleavaldused mujal maailmas

Suurbritannia:

USA, Pennsylvania:

Tšiili:

Haiti:

Hispaania:

 

Huvitav, kas ja millal toimuvad Eestis esimesed meelavaldused kiiruga vastuvõetud nn eriolukorra kobarseaduse 165 SE tühistamiseks?

 

Allikad:  Tagesshau, videod artikli sees

Foto: Reuters

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt